Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

11.12.2018

Stříteže se špička okresního přeboru jen tak nezbaví

Možná někteří čekali, že Střítež po letních změnách v kádru bude na ústupu, ale ona je opět ve hře o postup z okresního přeboru. Více o podzimu s předsedou klubu Josefem Mikulenkou. 

Po odchodu Malého a Slavíka vypadal tým slabší, ale zase hrajete o první místo. Čím to je, že jste opět ve špičce? 
Také jsme měli trochu obavy z toho, jak to bude vypadat po odchodu takových opor. Nakonec se ukázalo, že pravidelné tréninkové jednotky měli svoji hodnotu a také naše stálé opory z Ostravy prokázaly svoji kvalitu, včetně příchodu Martina Lušovjana, který se ukázala jako velmi prospěšný a důležitý. Musím pochválit naše mladé hráče za přístup a tréninkovou morálku. Jedná se o Solanského, Perouta, Bajara, Kováře. Martináta, bratry Lušovjany a v neposlední řadě oporu ve zkušených Matouši Melichaříkovi a Radimu Vokáčovi.

Jak hodnotíte podzimní výkony celkově? Který zápas vám nejvíce vyšel a který nejméně?
Naše výkony byly pro nás příjemným překvapením. Nejlepší utkání jsme sehráli na Dolní Bečvě, kde jsme dokonale domácí tým omráčili a nejméně povedené zápasy byly s Hošťálkovou a doma s Horní Bečvou.

Střelec Vokáč neodehrál všechny zápasy, přesto zářil. Co říct na jeho adresu? 
Všichni víme, že Radim Vokáč je výjimečný střelec, a přesto, že spoustu šancí nepromění, je pro nás nesmírně platný i jako důležitý tmelící prvek v kabině.
Kabinou byl vyhlášený jako nejužitečnější hráč mužstva.

Už nejste jen týmem ostravských hráčů, souhlasíte? 
Ano to je pravda, zůstali kluci, kteří už u nás hrají dlouho. Jedná se o Michaláka, Cupera, Valoucha, Freislera a za nimi následují Staskevič a Noštinský. Jsou to charakterově výborní chlapci a jsme rádi, že u nás působí.

Povedl se návrat Martina Lušovjana z Juřinky? 
Určitě je pro nás důležitým článkem sestavy a jsme rádi, že se k nám vrátil. Chvíli si opět zvykal na okresní přebor, ale potom se již ukázal jako rozdílový hráč.

Byl Cuper opět velkou oporou v brance? 
Rozhodně patří mezi nejlepší trojici brankářů v soutěži. A v klíčových okamžicích vytáhl zásadní zákrok, kterým podržel mužstvo.
Jinak musím ještě uvést, že je velkým bavičem kabiny a to zejména svým specifickým humorem z Ostravy.

Chystáte na zimu změny v kádru?
Nějaké hráče bychom chtěli přivést, jelikož skončil Mitáš, Perout je pracovně v zahraničí a Patrik Kovář je na vážkách zdali pokračovat v aktivní kariéře, i když bych byl osobně rád kdyby pokračoval.

Pojedete stále model společný s Hrachovcem v přípravě i osobě trenéra Janoška?
Uvidíme jak to ještě bude, jelikož není úplně rozhodnuto, zda-li bude trenér Janošek pokračovat i na Jaře, vzhledem k jeho velkému vytížení v Hrachovci.

Koho favorizujete za hlavního aspiranta postupu?
Na prvním místě je Zubří, tak asi budou chtít postoupit. Za nimi bude číhat zejména Krhová a Horní Bečva (hraje nejlepší fotbal). Překvapením pro mě je umístění Dolní Bečvy, které vyšel začátek a z toho těžila. iak jí to vydrží.
My doufáme, že budeme černým koněm soutěže, i když se do 1. B třídy nehrneme.

stritez

Zleva druhý nejlepší střelec Martin Lušovjan, uprostřed nejužitečnější hráč a nejlepší střelec Radim Vokáč a napravo třetí nejlepší střelec Tomáš Kozák.

Publikováno se svolením Josefa Mikulenky.