Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

08.12.2018

Priorita Zašové - Chceme hrát s vlastními hráči

Podzim v Zašové v okresním přeboru jsme zhodnotili v rozhovoru s vedoucím mužstva Miroslavem Košárkem. 

Jak jste spokojení v nové soutěží s 8. místem po podzimu?
Spokojení nebo nespokojení. Nedá se to takto říci. Na začátku ročníku jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, že týmy v okresní přeboru mají svojí kvalitu. Ale je zde i několik týmů, které vedle bojovnosti hrají i kombinační fotbal. Abych odpověděl na otázku, tak musím říct, že při pohledu na tabulku se zdá osmá příčka neuspokojivá. Je ale nutné dodat, že nás dělí pět bodů na druhého a to není špatné. Všichni víme co je pět bodů ve fotbale. A hlavně chci říci, že nemáme žádné postupové ambice. Spokojení jsme hlavně s faktem, že se nám podzimním kádrem protočilo 21 hráčů a z toho 19 jsou naší odchovanci. To je pro nás důležité,  dělat fotbal v Zašové s vlastními hráči.

O čem vypovídá skóre 18:20?
Bohužel Zašovou trápí to co snad většinu manšaftů, střelci se už nerodí a nebo je neumíme vychovat. I když je pravdou, že se nám na startu ročníků vrátil odchovanec Martin Černý, který vstřelil tři branky za čtyři zápasy. Spoléhali jsme se na něj, že nám zvedne produktivitu. Bohužel se v Jarcové zranil a chyběl v kádru po zbytek podzimu. Karlovi Mičkalovi to v koncovce taky nešlo podle jeho a naších představ, ale směrem dopředu to nešlo celému týmu. Není fér to házet na jednotlivce.
20 obdržených branek je velmi solidní. Máme skvělé gólmany a stabilní obranu. Když si odmyslím dva výsledkové výbuchy, tak jsem s hrou celého týmy směrem dozadu velmi spokojený.

Trtík, Tvrdý, Malík nebo Pobořil. Jak jste spokojení s přístupem a výkony mladíků.
Doplním to: Čaňo, Ondřej a Palacký. Jedná o talentované kluky a hlavně jsou to naši odchovanci. Tito kluci mají skvělou tréninkovou morálku a určitě se to na jejich výkonech podepsalo. Čaňo je základní kámen obrany, Tvrdý nastupuje pravidelně od první minuty, Trtík s Pobořilem hru pravidelně oživí, když naskočí z lávky. Malík skvěle zastoupil v brance Hadaše, když byl zraněný pět zápasů, pak nastupoval do pole z lávky. Palacký po jarním zranění hrál poslední tři zápasy a skvěle oživil hru a Ondřej se do toho dostává po vážném mimo fotbalovém úrazu. Musím říct, že dělají radost nám a hlavně divákům. Je radost se na tyto Zašovjany dívat jak hrají.

Co říct na adresu zkušených hráčů v čele s Hadašem, Trtíkem a Mičkalem.
Hadaš patří mezi nejlepší gólmany v okolí a stále si drží vysoký standard. Radkův přístup k zápasů je příkladný pro všechny v týmu. Trtík podává již několik sezón výborné výkony na postu stopera a díky tomu na tento post nikoho v týmu nepustí. Mičkal je zkušený hráč. Mnohokrát nám pomohl ke kýženým bodům. Jeho zkušeností jsou poznat i v kabině. Nutno říci, že své schopnosti dokáže předat i mladším, u kterých si našel své místo.

Jakou má v současné pozici mužský tým pozici v klubu při masivním rozvoji Valašské fotbalové akademii.
Snad bych se nebavil o pozici v klubu. Muži jsou pevnou součásti zašovského fotbalu stejně jako mládež. Uvnitř klubu se vždy snažíme dělat věci tak, aby byly prospěšné pro všechny družstva. I když se to někomu zvenčí nezdá, tak je to tak. Už jen pořádané akce, na kterých si pravidelně vypomáháme ať už přímo nebo nepřímo jsou toho důkazem.

Bude i na jaře pokračovat trenér Jaroslav Křiva?
Asi to nejširší veřejnost neví, že Jarda měl na startu soutěže zdravotní problémy a nám oznámil, že si dá na podzim trenérskou pauzu. My jsme vzhledem k tomuto faktu nechtěli přivádět někoho jiného, tak jsem mužstvo mužů připravoval a vedl já. V nejbližších dnech se budeme bavit s vedením jak dále pokračovat.

Co plánuje tým Zašové na zimu ohledně přípravy a kádru?
Příprava bude záležet, kdo bude muže trénovat. Ale nemyslím si, že to bude něco extra. Asi zůstaneme u standardního modelu, středa ven a pátek hala. Před startem jara odehrajeme tři maximálně čtyři přípravné zápasy. A co se týká kádru, tak zůstane stejný jako na podzim. Neplánujeme žádné příchody a taky nevím o tom, že by někdo chtěl opustit kádr mužů Zašové.