Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

05.10.2018

Velký comeback Jakuba Jurky se koná na Horní Bečvě

Zkušený valašský brankář Jakub Jurka byl v loňské sezoně po přestupu do Hrachovce "uložen jako záložní brankář" na Prostřední Bečvě. Nikdo včetně něho nečekal, že se objeví zase v brance jako jednička. Jakub Jurka je v současné době oporou Horní Bečvy.

"Když jsem přestupoval z Hrachovce na Prostřední Bečvu, dokončoval jsem studium na vysoké škole. Dohodl jsem se, že tam budu jen jako záložní brankář, kdyby nemohl chytat Aleš Jurajda. Trénovat s myšlenkami, že chci zase chytat, jsem začal před touto sezonou. Pracuji ve firmě bratrů Jurajdů, takže Prostřední Bečva byla jasná volba," říká na úvodu Jakub Jurka.

Na Prostřední Bečvě však v roli dvojky dlouho nezůstal. "Na Horní Bečvě se zranil první brankář Kryštof Jalůvka. Původně jsem tam měl jít jen na pár zápasů do konce přestupního období. Jenže Kryštof si obnovil zranění a já jsem zůstal natrvalo. Našel jsem na Horní Bečvě kvalitní tým. Chytám za zkušenou a sehranou obranou. Jsme tady dobrá parta, kluci přibližně stejně staří, funguje nám to. Chtěl bych tady dokončit minimálně celou sezonu. I když se Kryštof Jalůvka uzdraví, zachytám si tady více než na Prostřední Bečvě. I trenér Dušan Dohňanský mi říkal, že bychom se střídali," říká ke svému přesunu Jakub Jurka.

Za Horní Bečvu si zachytal proti Zubří, kde kdysi úspěšně působil. "Hecoval jsem se s kamarádem Vaškem Krupou. Nakonec on byl ten šťastnější, protože mi dal branku a oni získali dva body," směje se Jurka.

Nyní čeká Horní Bečvu těžko utkání na Dolní Bečvě. "Tam se moc nevyhrává, ale my hrajeme pěkný kombinační fotbal a věřím, že svou kvalitou tam nějaké body urveme," dodává Jakub Jurka.

hbecva

Jakub Jurka v horní řadě druhy zprava.

Publikováno se svolením Jaroslava Čápa.