Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

04.10.2018

Jakub Strkáč objevil na Horní Bečvě zajímavou fotbalovou destinaci

V loňské sezoně se obránce Jakub Strkáč možná trochu překvapivě objevil v kádru Rožnova a na jaře mu marně pomáhal se záchranou v krajském přeboru. Trochu nad plán se nyní objevil v kádru Horní Bečvy, které by rád pomohl k postupu z okresního přeboru. 

Kterými kluby jste doposud prošel ve Vaší kariéře? 

Začínal jsem v Rožnově. Na vysoké škole v Praze jsem odehrál bohužel jen dva zápasy v Praze za Všenory. Musím ještě zmínit po dorostu rok za Střítež, kam nás rožnovský klub jako mladíky poslal.

V Rožnově jste působil i jako vedoucí mužstva...

Bylo to za trenéra Milana Náměstka, kdy v týmu byli kluci, s kterými jsem fotbalově vyrůstal.

Na jaře loňské sezony jste se trochu překvapivě objevil v kádru Rožnova při boji o záchranu v krajském přeboru...

V týmu byl velmi dobrý kamarád Rosťa Žitník, který mne oslovil. Když souhlasil tehdejší trenér Karel Baroš, šel jsem do toho.

Udrží mladý kádr Rožnova 1. A třídu? 

Všichni věděli, jak to bude s mladým kádrem těžké. Herní projev je zatím lepší než výsledky. Chci tomu věřit, že se zachrání. Byla by to vzpruha jak pro mladé kluky, tak trenéra Milana Náměstka.

Jak jste se objevil na Horní Bečvě? 

Po sezoně jsem nechtěl pokračovat v kariéře. Z Rožnova odešli všichni kluci, kteří jsou mými vrstevníky. Jenže právě tam na fotbale jsem potkal trenéra Horní Bečvy Dušana Dohňanského. Slovo dalo slovo. Znám z rožnovského působení bratry Zetochy, za mládež v Rožnově jsem hrál s mým vrstevníkem Tomášem Vaníčkem. A když se kluby dohodly, byl jsem na Horní Bečvě.

Jak zatím hodnotíte své působení v klubu? 

Máme s trenérem Dohňanským jasnou dohodu, jaká je má úloha v týmu. Na post stopera je tam více kvalitních hráčů. Hraji dle potřeby i kraje obrany, někdy vůbec. Se svou rolí v týmu jsem srozuměn. Našel jsem na Horní Bečvě výbornou partu, krásné hřiště a zázemí a také výsledky nemáme špatné.

Tým je letos nejlépe postavený za poslední roky. Má konečně Horní Bečva šanci postoupit? 

Určitě ano. Zatím nás nikdo nepřehrál. Musíme zlepšit zakončení, šance máme. Já jsem v týmu spokojený a chtěl bych v něm působit i na jaře.

hbecva

Jakub Strkáč na týmovce Horní Bečvy v horní řadě čtvrtý zprava.
Publikováno se svolením Jaroslava Čápa.