Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

02.12.2018

Dolní Bečva cítí šanci na 1. B třídu

Vedli dlouho tabulku okresního přeboru a nakonec jsou fotbalisté Dolní Bečvy mezi nejlepšími v okresním přeboru. Došlo ke změně ve vedení klubu a spolu s trenérem Radkem Maléřem, který hodnotil podzim, by rádo dovedlo tým zpět do 1. B třídy. 

Dolní Bečva měla před sezonou postupové ambice? 

Byl to jeden z našich cílů. Chtěli bychom soutěž vyhrát a vrátit se do 1. B třídy. Jsme rádi, že jsme po podzimu ve hře o postup. Náš tým se dotvořil. Nikdo zkušený již nepřijde a pracujeme převážně s mladými hráči a postupujícími dorostenci. Tento tým má potenciál a kvalitu na 1,. B třídu a neustále roste. I nové vedení to ví a podporuje nás. V něm nově zasedli Milan Matula, Zdeněk Růčka, Patrik Stavinoha, Martin Tvardek, Václav Vojkůvka. Pro nás je důležité, že v osobách Tvardeka a Stavinohy tam máme zástupce prvního týmu.

Jaký největší klad Vám přinesl podzim?

Posunuli jsme další dorostence do kádru. Z pětice Kuběna, Adamec, Jan Dědič, Lukáš Dědič a Dalibor Vojkůvka je co vybírat.

Kde máte rezervy? 

Dokážeme několikrát po sobe podcenit soupeře. Mrzí nás remízy s Byninou a Lhotou u Vsetíny, i když jsme následně vyhráli na penalty. Doma se Stříteží na závěr podzimu, to byl úplný výpadek.

Měli jste problém s brankářem...

Vystřídala se na tomto postu pětice Pšenica, Jurča, Dědič, Němec a Vojkůvka. Chceme to pro jaro stabilizovat. Po zranění by se měl vrátit Jiří Růčka mladší a po dohodě s hráčem a Vidčí bychom chtěli, aby nám v boji o postup pomohl na jaře svým návratem Lukáš Einšpígl.

Jaký je plán na zimní přípravu? 

Začneme v polovině ledna a budeme trénovat dvakrát týdně, jednou v hale, jednou venku. Těšíme, se, že bude v provozu nová umělka ve Viganticích, kde bychom chtěli sehrát asi čtyři přípravná utkání.

Co posily? 

Kromě Einšpígla počítáme s návratem Ostřanského z Vigantic a dále v okolních klubech máme vytipovány dvě posily, zkušeného stopera a útočníka.