Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
III. třída

21.11.2018

Podzim Leskovce hodnotí jeho nový trenér Věroslav Polášek

Leskovec neprožil špatný podzim. Výkony týmu, výsledky a herní projev jsme zhodnotili v rozhovoru s novým trenérem Věroslavem Poláškem.

Leskovec neprožil špatný podzim. Výkony týmu, výsledky a herní projev jsme zhodnotili v rozhovoru s novým trenérem Věroslavem Poláškem. Můžete popsat svoji trenérskou minulost, než jste přišel v létě do Leskovce?
To je vůbec moje první trenérská zkušenost. V klubu působím od loňského září, kdy jsem pomáhal spíše jako vedoucí mužstva. Po konci sezony odešel z pozice trenéra Filip Mikulenka a já jsem dostal nabídku vést klub jako trenér. Po zvážení jsem tuto nabídku přijal a bral to jako další zkušenost do budoucna.
Jak jste se dostal k nabídce Leskovce a dokdy jste se v klubu dohodl na trénování?
Do Leskovce mě přivedl Martin Vlha, s kterým se znám ještě z působení jako hráče v FC Vsetín. Co se týká délky trénování, tak jsme zatím domluveni do konce této sezony a pak se uvidí, co bude dál. Vše se bude odvíjet od toho, jak dopadne sezona a jaká bude spokojenost z obou stran.
Jak hodnotíte sedmé místo po podzimu?
Spokojenost je tak napůl. Na domácím hřišti to hodnotím na jedničku, kdy jsme ztratili jen tři body za dvě remízy, naopak venku jsme neuhráli ani bod a to nás stálo lepší umístění v tabulce. Především z kraje sezony v Liptále a Kladerubech jsme se neproměňováním šancí a individuálními chybami zápasy sami prohráli. Nicméně jedině Huslenky nás na podzim přehrály, v dalších zápasech jsme i přes prohry nebyli horším týmem. Další problém byl ten, že se nám zranili oba brankáři a hned osm zápasů odchytali hráči z pole, ten poslední dokonce já sám. To byl další důvod, proč nemáme více bodů.
Jak by na to byl Leskovec bez střelce Hromady?
Pavel má kvalitní a přesné zakončení, což mi chybí u druhého útočníka Davida Fojta, který by potřeboval větší klid v koncovce. I když dal šest branek, mohl dát jednou tolik. U Pavla Hromady je třeba říct, že z těch 17 branek, co dal na podzim, byla polovina ze standardních situací, z penalt a přímých kopů, ale i tak klobouk dolů před ním, že vše proměnil. Nemyslím si ale, že by bez něho měl Leskovec v této soutěži problém se záchranou. Fotbal hraje jedenáct lidí, někdo mu musí šance připravit. Pavel je od toho, aby je proměňoval a to se mu na podzim dařilo.
Chybí moc týmy druhý střelec Martin Vlha?
Martin je bezesporu kvalitním fotbalistou, který prošel po vojně divizním Valmezem a několik sezon odehrál krajský přebor za Vsetín. Jeho zkušenost a přehled ve hře Leskovci určitě chybí a podobného hráče zatím nemáme. Nicméně na podzim odehrál poločas v Liptále a dva celé zápasy s Brankami a Ratiboří. I bez něho jsme ale body dokázali uhrát. Je třeba tyto hráče postupně nahrazovat mladšími.
Která utkání na podzim měl Leskovec nejvíce povedena a která naopak?

Jak jsem uvedl, doma jsme suverénně přejeli Valašskou Polanku, Janovou, Halenkov B a Choryni B. Tyto zápasy se nám opravdu povedly a jsem rád, že nemáme problém střílet branky a patříme mezi trojici týmů s největším počtem nastřílených branek. Naopak velkým zklamáním pro mne byly zápasy v Ratiboři a Střelné, kdy mne zklamal přístup některých hráčů.
Zůstáváte u týmu i pro jaro a co plánujete na zimní přípravu?
U týmu zůstávám a chtěl bych sezonu dokončit. Zhruba v polovině ledna jsem domluven s Janovou na společných trénincích u nich v hale a koncem ledna by měla proběhnout soustředění na Vsackém Cábu, které jako loni zakončíme přátelským utkáním. Čekáme ještě na turnaj na Vsetína a dle počasí budeme trénovat i venku. Víme, kde nás tlačí bota. K ose týmu patří bratři Cedidlové, Tomáš Macek, Karel Hromada, Micheas Pala, David Fojt a Pavel Hromada. Chceme v zimní přestávce přivést dva až tři hráče, aby se zvýšila konkurence v týmu. Některé hráče již mám vytipované a věřím, že společně ještě vylepšíme na konci sezony stávající umístění.