Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
III. třída

23.11.2018

Huslenky letí ode dna k fotbalovým výšinám

Na jaře loňské sezony nezískali v okresním přeboru ani bod a sestoupili do III. třídy. Fotbalisté Huslenek vytvořili smutný rekord, ale ten je dávno zapomenut. Nyní vedou III. třídy a rodí se jejich okamžitý comeback do okresního přeboru. 

Trenér David Pisklák je se současným týmem a celkově s fotbalem v Huslenkách velmi spokojený. "Již na jaře loňské sezony jsme věděli, že okresní přebor těžko zachráníme, a tak jsme zkoušeli různé varianty sestavy, měnili posty a hledali optimální složení. Přitom jsme doufali, že udržíme všechny stěžejní hráče. Jsme velmi rádi za rezervní tým. Máme to spojené při přípravě i nominacích na utkání a můžeme vybírat až z 24 hráčů. Do toho nám vyšly posily. Z Janové přišel brankář Pončík, ze Zděchova Blaha a druhý brankář Frýdl, z Nového Hrozenkova Martin Vráblík, který se nám stará také o kondiční bloky v přípravě a třešinkou na dortu byl příchod Starce ze Semetína," říká trenér Huslenek David Pisklák.

Huslenky prohrály na podzim jen dva zápasy. "Oba jsme prohráli 0:1. Doma s Kladeruby jsme nedali první dvě šance. Soupeř jednu ze dvou proměnil a druhý poločas náskok ubránil. Ta prohra mne mrzí více, než prohra v Lačnově, kde byli domácí první poločas lepším celkem. Ve druhém poločase jsme se snažili, ale optická převaha k ničemu nevedla a domácí vyhráli zaslouženě," vrací se Pisklák k jediným dvěma porážkám.

Trenéra těší dobrý herní projev a návrat diváků do ochozů. "Snažíme se začít tím, abychom odehráli zápas směrem dozadu na nulu. Pak se snažíme o atraktivní útočný fotbal a jsem rád, že diváci na Huslenkách opět začali chodit. Je jenom na náš, zda si postup zpět do okresního přeboru uhrajeme. Máme dostatek hráčů, doufám, že ti u nás setrvají delší dobu. Chtěli bychom se vrátit výše, protože mezi přeborem a III. třídou je velký rozdíl. Tam bychom se chtěli stabilizovat a postupně zpět přilákat do Huslenek i hráče, kteří nyní hrají v jiných klubech. V zimě vynecháme tentokrát Fastav Cup, protože klukům to pro zranění moc nesedělo. Budeme dle počasí trénovat dvakrát až třikrát týdně a sehrajeme dvě utkání na umělé trávě a jedno na přírodní," dodává David Pisklák.