Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

13.03.2019

Trenérská zpověď Jana Nevoly - Z trenéra hlavní skaut mládeže Baníku Ostrava

Jan Nevola hrál jako aktivní hráč za Vigantice. Pak šel do Vítkovic, ale zranění tomu chtělo, že se vrátil do Modré hvězdy. 

 

"Byl jsem ještě na Valašsku na Hutisku a kariéru dohrál v Ostravě za Unii Hlubina a Slovan Ostrava," říká Jan Nevola. 

 

Jako Valach přitíhl k Ostravě díky dvěma pojítkům. 

 

"Jako hráče si mne vyhlédl tehdejší skaut Vítkovic pan Magnusek. Nyní žiji a pracuji v Ostravě, protože jsem si tady založil rodinu. Je to již 19 let," vzpomíná dnes hlavní skaut mládeže Baníku Ostrava. 

 

V Ostravě začal s trénováním u těch nejmenších v Unii Hlubinu, kde později trénoval znýmá valašský trenér Radek Malina. 

 

"Pak jsme založili společný projekt mládeže se Slovanem Ostrava. Následně jsem vedl mládežnický výběr města Ostravy a odtud přešel před třemi roky do Baníku Ostrava, kde dělám hlavního skauta mládeže," popisuje Jan Nevola cestu do slavného českého klubu. 

 

Kromě práce v Baníku Ostrava je sportovním ředitelem ambiciózního klubu Slovana Ostrava. Ten jako nováček 1. B třídy je po podzimu v postupové hře do 1. A třídy. 

 

"Mám na starosti sportovní a finanční chod klubu. Já jsem osobně při zemi, ale kluci po předešlém postupu z městského přeboru by rádi šli opět výše. Makají dobře, trénují třikrát týdně a vyhráli ve společnosti Ostravy - Jihu, Čeladné nebo Klimkovic velmi kvalitně obsazený turnaj ve Vratimově," dodává ke své druhé pracovní pozici Jan Nevola.