Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

03.02.2019

Generálka branku nenabídla. Ševci se s Kazaní rozešli remízou

V generálce na jarní část FORTUNA:LIGY se ševci střetli s šestým celkem ruské ligy. Poslední duel tureckého soustředění ale branku nenabídl ani na jedné straně a oba celky se tak rozešly bezbrankovou remízou 0:0.

Úvodní šance zápasu přišla v 9. minutě. Holík centroval z pravé strany a našel přesně nabíhajícího Vyhnala, ale ten na zadní tyči tísněn mířil nad. Ve 12. minutě centroval Džafić a jeho zblokovaný centr hlavičkoval Buchta vedle.

 

V 17. minutě zahrozili hráči Kazaně. Po centru z pravé strany zakončoval z hranice malého vápna Bashkirov, mířil ale vedle. 

 

Doposud největší šance utkání přišla ve 23. minutě. Dlouhý míč Džafiće sklepl Poznar na Jiráčka, jehož tvrdou střelu na přední tyč brankář lapil. 

 

Po půl hodině hry přišla naopak největší šance hostujícího celku. Po centru z pravé strany se na zadní tyči ocitl nikým nehlídaný Panteleev, ale nejprve si míč špatně zpracoval a následnou střelu už brankář Dostál dokázal zlikvidovat. 

 

Po změně stran se v první šanci objevili hráči Kazaně. Centr Bashkirova našel na zadní tyči Bukharova, ten ale ve skluzu bránu netrefil. 

 

Poté to zkoušel z hranice pokutového území Džafić, ale jeho střela mířila pouze vedle pravé tyče brány.

 

V 54. minutě vystřídal v bráně Dostála Rakovan a poslední zlínská posila si tak odbyla premiéru ve zlínském dresu. 

 

V 62. minutě sklepl Železník míč na Džafiće, který následně mohl poslat zlínského útočníka do samostatného úniku, přihrávka ale byla příliš dlouhá a tak se míče zmocnil brankář Kazaně. 

 

Vzápětí hledal Hnaníček za obranou opět Železníka, kterému míč uskočil, a ze slibné šance nic nebylo. 

 

Vyrovnané utkání plné soubojů už tedy žádnou vážnější situaci nenabídlo a oba celky se tak rozešli bez branek výsledkem 0:0.

 

"Dnes jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, který hrál v rozestavení 3-5-2. Oba týmy hrály velmi pozorně do defenzivy s dobrým presingem. Někdy byly tyto momenty hodně tvrdé a oba týmy si vytvořili méně šancí. My jsme ty svoje situace neproměnili a soupeř taktéž, zápas tak skončil zaslouženou remízou 0:0. Závěr byl pro nás těžší, protože soupeř v 60. minutě vystřídal celou desítku hráčů. My jsme v utkání udělali pouze minimum změn, přesto jsme dokázali v závěru být dominantní a byli jsme hodně aktivní," řekl k utkání trenér Zlína Roman Pivarník. 

 

Zdroj:  https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/generalka-branku-nenabidla-sevci-se-s-kazani-rozesli-remizou.html?fbclid=IwAR2VxNP_OeyxqQRm1ymF-JwdtLEOa5LUptO0HB4ddC-NbD2QNyKHGe5YYgw