Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

06.02.2019

Dobrá zpráva pro naše kluby! FAČR zaplatí rozhodčí i v roce 2019

Mimořádná Valná hromada FAČR, která se konala v Nymburce, rozhodla o tom, že i v roce 2019 budou dostávat kluby z asociace finanční prostředky na pokrytí nákladů rozhodčích.

Za valašské kluby byli do Numburka pozvání zástupci Valašského Meziříčí (MSFL vysílá zástupce každého klubu) a zástupce FC Vsetín Petr Říha zastupoval prostřednictívm našeho valašského klubu jeden ze sedmi vybraných divizních. 

 

Před oficiálním jednáním proběhla neformální schůzka předsedy FAČR pana Malíka se zástupce MŠMT. Pan předseda Malík se vyjádřil, že ručí svou funkcí za to, že kluby dostanou prostředky z FAČR na rozhodčí i pro rok 2019. Otázkou je, co bude v roce 2020 v souvislosti se vznikem národní sportovní agentury. 

 

Finační prostředky by se tedy na rozhodčí měly dostat do všech klubů i v tomto klandářním roce. Kluby IV. třídy, kde rozhodují zápasy také rozhodčí laici, by měly obdržet finanční kompenzaci. 

 

Pozitivem pro rozvoj fotbalu ve Zlínském kraji a okrese Vsetín by mohlo být také zvolení předsedy KFS Zlín Pavla Brimuse členem výkonného výboru FAČR. 

 

"Gratulujeme panu Brimusovi ke zvolení a věříme, že jeho působení pomůže právě k rozvoji a podpoře hlavně mládežnického fotbalu v našem regionu. Vnímáme tento krok pozitivně hlavně směrem k mládeži, kde přibývají mládežnická družstva hlavně v kategorii přípravek a mladších žáků, tak, aby byla "mezera" při nedostatku dorosteneckých týmů co nejkratší a nejméně bolestivá. Snad budou plynout do našeho kraje prostředky na podporu mládežnické kopané a záslužné práce trenérů i v těch nejmenších klubech," dodal předseda FC Vsetín Petr Říha.