Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Turnaje a akce

11.10.2018

Benefiční zápas připomene střítežského pábitele Dana Třeštíka

Už to budou téměř dva měsíce, co tento svět předčasně opustil dlouholetý střítežský funkcionář Danek Třeštík. Málokdo si už ale dnes vzpomene, že Dan svou nehráčskou kariéru u fotbalu začínal jako trenér. Jeho tehdejší svěřenci mu za tuto nevděčnou roli dodatečně poděkují v benefičním zápase, který proběhne v sobotu 13. října.
Bylo 22. srpna 1998, když Dan Třeštík koučoval svůj první zápas v životě. Tehdy ještě nemohl tušit, že na lavičce dorostu vydrží další dva roky. A že tím vlastně odstartuje svou dlouhou funkcionářskou kariéru.
„Třešťa se ve fotbale zjevil tak nějak odnikud. Vím, že ho výbor přemluvil k trenéřině na poslední chvíli, těsně před začátkem sezóny. Dorostenci přitom předtím několik sezon ve Stříteži nebyli. Neměl to vůbec jednoduché,“ zavzpomínal na konec 90. let jeden z Třeštíkových svěřenců Pavel Jakubík.
V prvním soutěžním ročníku 1998/1999 byl mladý tým dorostenců odkázán na výpomoc hráčů starších ročníků, kteří už tehdy hrávali pravidelně za muže. A protože hráčů bylo opravdu poskrovnu, nastupovali za dorost i starší žáci. Jednou se stalo, že všechny tři mančafty hrály zápas ve stejný termín. A byla z toho legendární prohra 17:1 v derby se Zubřím.
„Dnes už je to jen úsměvná vzpomínka. Zápas jsme odehráli jen v sedmi lidech, proto ten ostudný výsledek. Jediný vstřelený gól soupeři jsme v závěru zápasu oslavovali jako vítězství. Ani Zubřanům ta branka moc nechutnala. Už tehdy mě hodně zarazilo, že Danek nás neustále chválil i přes nepříliš lichotivé výsledky. Každý druhý by se už na to dávno vykašlal,“ řekl Lukáš Martinek, další Třeštíkův dorostenec.
Jenže entusiasmus, dobrá nálada a radost ze života i v náročných chvílích byla výsadou Dana Třeštíka. I proto se nakonec dočkal vynikajících výsledků. Svůj trenérský vrchol zažil na podzim 2000, kdy už měl k dispozici vyzrálý tým. Po polovině sezony byli Střítežané pátí a na první místo ztráceli jen sedm bodů. Po této satisfakci Třeštík od týmu v zimní přestávce odešel.
„I tak pro nás udělal strašně moc. My jsme to tenkrát jako kluci všechno brali jako samozřejmost. Dnes, s odstupem času, víme, že zajišťovat tréninky a servis celému manšaftu, je velká oběť. Nikdy jsme za to Danovi vlastně nepoděkovali. Je škoda, že už nikdy nebudeme mít možnost říct mu DÍKY osobně. Proto jsme se rozhodli uspořádat na jeho počest alespoň benefiční utkání,“ informoval Martinek.
Přátelský zápas mezi týmy fotbalistů a dobrovolných hasičů (kde Dan Třeštík rovněž řadu let působil) se odehraje v sobotu 13. října od 15.00 hodin. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Danovým pozůstalým.
„Kostru týmu fotbalistů budou tvořit právě Danovi dorostenci z konce milénia. Jinak se na hřišti samozřejmě objeví i další střítežské legendy let minulých,“ uzavřel Martinek.
danbenefice