Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

06.12.2018

Zubří je konečně fotbalově šťastné

Za tímto cílem šli po odhlášení z 1. A třídy loňskou zimu fotbalisté Zubří. Hrát s početným kádrem vlastních odchovanců okresní přebor na jeho špici, bavit se fotbalem a utvořit zase domácí rodinnou atmosféru. 

Kdyby Zubří zvládlo poslední utkání v Bynině, vedlo by okresní přebor před čtyřkou kvalitních pronásledovatelů již o 6 bodů. Nestalo se, ale i tak svěřenci Martina Neráda vyhráli podzimní část. Nejlepším střelce Zubří a jeho hlavní oporou byl hrající předseda klubu Robert Jurajda, s kterým jsme se za vydařeným podzimem ohlédli.

Plníte si předsezónní cíl? 

Chtěli jsme být do třetího místa. Splnili jsme cíl do puntíku. Když jsme nyní hodnotili ve vedení klubu fotbalový rok, shodli jsme se na tom, že nebudeme do čistě zuberského kádru zasahovat, že vše funguje. Pokud bychom soutěž vyhráli s tímto týmem, pak bychom se rozhodovali, co dál.

Kdo byl nejtěžším podzimním protivníkem? 

Nikoho jsme vyloženě nepřehráli. Kvalitu mají hlavně Krhová a Horní Bečva. Překvapila mě Hoˇštálková, že není úplně nahoře, tu jsem tam čekal.

Jak moc pomohl návrat brankáře Barabáše? 

Michal pozvedl kvalitu v brance. S Tomášem Kociánem vytvořili velmi dobrou dvojici a na naše brankáře až na utkání v Bynině bylo spolehnutí. Tam to bohužel Tomášovi nevyšlo.

I soupeři říkali, že Zubří bez bratrů Raždíků a Drdy je jiné Zubří...

Ano, s nimi jsme daleko silnější. Jenže ani jeden z nich neodehrál více než pět zápasů na podzim. Většinou měli nefotbalová zranění. Jakmile na jaře budou zdraví, naše síla ještě vzroste.

Vyhořeli jste někde kromě Byniny? 

Měli jsem pěknou šňůru vítězných zápasů. Nevyhořeli jsme jinak nikde. Spíše jsem čekal, že budeme některé zápasy vyhrávat větším brankovým rozdílem.

Byli jste na podzim produktivní. Šancí moc nebylo, ale vyhrávali jste na jedni, dvě branky. 

To souviselo s kvalitou. Měli jsme původně záměr, aby si více zahráli kluci z lavičky a my měli ustálenou sestavu. Jenže jsme kromě třech zápasů to měli velice kombinované a nakonec na podzim nasadili dohromady 23 hráčů.

Co dál v Zubří plánujete?

Trenér Nerád u týmu zůstává. Půjdeme do jara se stejným kádrem, přípravu začneme 11. ledna sranda mačem se Zašovou na naší menší umělce. Pak bude posezení. Chceme mít nejen se Zašovou, ale i dalšími oddíly dobře nastavené vztahy.