Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

30.12.2018

Momenty podzimu - Bynina je na rozcestí

Manažer a trenér David Kelnar vytáhl Byninu z fotbalového pralesa až mezi elitu okresního přeboru. Zkulturnil zázemí jednoho z nejmenších hřišť v okrese a svou každodenní prací na všech frontách řídil klub naplno až do letošního léta. 

Když v letní přestávce před novou sezonou dostal atraktivní nabídku na manažerský post v ambiciózním klubu Olomouckého kraje Tatranu Všechovice, chtěl pomalu klub předat tak, aby hrál poklidnou sezonu a nové vedení si postupně přebralo veškeré jeho kompetence. Zajistil posílení kádru v rámci možností, protože nahradit trojici Bartecký, Neuberger, Palička nebylo na přebraném hráčském trhu vůbec jednoduché. Přišel nový trenér Kudělka, kterému se nepodařilo zvýšit tréninkovou morálku, navíc sám obdržel během podzimu disciplinární trest. A tak se do role vedoucího mužstva a zároveň kouče musel vrátit David Kelnar a zajisti i to, aby tým doma sehrál zápas se vší organizační povinností a dojel i na utkání ven. Tým trápila zranění a časté absence, ale to je všude.

Bynina nyní stojí na rozcestí. Sami jsme zvědaví, zda David Kelnar klub definitivně neopustí. Na konečné předání vedení klubu je dlouhá zimní přestávka jak dělaná a případné nové vedení má dostatek času na to, aby dalo dohromady na jaro kádr, který se zachrání v okresním přeboru. Otázkou je, zda by se to jiným lidem, než je David Kelnar podařilo. Ten ještě definitivní rozhodnutí neoznámil. Přece jen Bynina je jeho dítě. Pokud by odešel z klubu definitivně, je to prostě padesát na padesát, zda by Bynina zůstala v okrese a fungoval seriózně dál nebo by se poroučela o patra níže, jako tomu bylo před příchodem úspěšného manažera.