Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

25.10.2018

Martin Majer spasil z branky Valašskou Bystřici vyrovnávacím gólem

Vynikající valašský brankář Martin Majer se po letech strávených v 1. B třídě na Hutisku vrátil před touto sezonou do domovské Valašské Bystřice. Ihned se stal klíčovou postavou účastníka okresního přeboru a v posledním utkání v Krhové dokonce v 89. minutě srovnával brankou ze hry po rohu na 3:3. Vynutil penaltový rozstřel, v kterém Bystřice brala druhý bod. Jaký je podle Vás rozdíl mezi úrovní 1. B třídy a okresního přeboru?
V okresním přeboru je hodně týmu vyrovnaných. Není tam šestice špičkových týmů jako v 1. B třídě, jakými jsou třeba Valašská Polanka nebo Horní Lideč. Chybí tady i více osobností. Porazit mlže poslední prvního.
Jak hodnotíte podzimní účinkování Valašské Bystřice?
Ze začátku to bylo vynikající. Kluci chodili ve velké na trénink, věřili si a přicházely výsledky a body. I já jsem udržel nějakou tu nulu vzadu, ale pak se to zadrhlo. Přestali jsme trénovat. Byly tam nějaké dovolené, přišla zranění třeba Josefa Majera nebo Filipa Křivy. A kluci co netrénují a přijdou na zápas, jsou pak také náchylní se zranit.
Nechybí týmu po konci Jana Majera klasický trenér?
Vidím problém jinde. Radek Vlček trénoval výborně a musím říct, že jak kluci chodili, byly jeho tréninky na úroveň okresního přeboru velmi pestré a zajímavé. Jenže účast šla dolů a Radek se logicky naštval. Nyní chodí koučovat zápasy nebo dokonce musí hrát. Ten problém není v něm ani v tom, že by tady měl na naši úroveň být třeba tak špičkový trenér, jakým tady byl Vojtěch Bušina. My potřebujeme rozšířit kádr. Osobně bych uvítal tři hráče zvenku. Ne nějaké špílmachry a zlatokopy, kteří vezmou bez tréninku tisíc korun za utkání a pojedou domů. Prostě aby přišli kluci, co budou chtít trénovat, zvýší konkurenci v týmu a zapadnou do kabiny. Jinak budeme pořád jen průměrným týmem okresního přeboru.
Sledujete výkony Hutiska v 1. B třídě po Vašem odchodu?
Na Hutisku to bylo složité i za mě. Nečekal jsem, že budou hrát o záchranu, ale věřím, že se posunou do středu tabulky. Je to i štěstí, které jsme třeba měli tím, že mi kluci vzadu pomohli, něco mě trefilo a vepředu zářil střelecky Fiurášek. Nyní mají zraněnou zkušenou dvojici Luděk Poruba, Miroslav Baroš a to je hodně znát.
Jak se Vám podařilo se trefit jako brankář proti Krhové?
Jako brankář chodím v závěrech na rohové kopy. Proti Zašové jsem mohl dát branku, ale kolega Hadaš mě vychytal. V Zubří to nevyšlo a nyní jsem měl štěstí. Oni mě podcenili. Tak to dělají u brankářů. Stačilo změnit směr a už jsem byl volný na zadní tyči, kde nebylo problém dát branku.
Byla to první branka v roli brankáře?
Ano. Kdysi jsem dal branku jako hráč, když ještě pod trenérem Bušinou jsme hráli zimní turnaj v Novém Jičíně a já jsem udržel první poločas čisté konto jako brankář. Na druhý poločas jsem šel do pole a dal si gól. Ten zápas jsme vyhráli.
Jaká bude za tento kousek odměna do kabiny?
Po utkání v Krhové dostali už kluci odměnu v autě a ještě nějaký litránek něčeho dobrého jim do kabiny přistane.