Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Okresní přebor

28.11.2018

Bynina bez nebo s Davidem Kelnarem? To může být obrovský rozdíl

Bynina na podzim pokračovala v okresním přeboru v ústupu z kdysi vydobytých pozic špičkového celku soutěže a hraje o holý život. Jak toto dopadne? Vše závisí na tom, zda v klubu setrvá strůjce vzestupu tamní kopané David Kelnar. 

Jaká byla největší příčina neúspěšného podzimu Byniny? 

Odešlo 6 hráčů základní sestavy - Bartecký, Neuberger, Palička, Rosenkranc, Plešek a Man. To se muselo projevit. Z posily, které v létě přišly, snesou měřítko jen Zeidl s Jasným.

Symbolem Byniny byl Pavel Bartecký. Jak moc chyběl? 

Pavel je vůdce, kterého jsme na podzim postrádali. I když nedával v posledních sezonách tolik branek, pořád se dokázal prosadit ze vzduchu i standardních situací. On dokázal strhnout tým výkonem, disciplínou a důrazem. Takový typ hráče nám na podzim chyběl. S jeho odchodem nás pustili i další hráči, kteří odešli do vyšší soutěže nebo za lepší nabídkou.

Byly cítit absence střelce Neubergera? 

Chyběl nejen gólově, ale hlavně co se týká rozehrávky a tvorby šancí.

Ve fotbalových kuloárech se říkalo, že s novým trenérem Kudělkou opadla tréninková morálka.

Netrénovalo se tolik, ale podzim jsme brali s novým trenérem jako seznamovací a i pro jaro s koučem Kudělkou počítáme.

Již několikrát jste avizoval svůj odchod z klubu.

Do konce roku proběhne členská schůze klubu. Stojí přede mnou těžké rozhodnutí. Něco jsme v Bynině vybudovali. Dostali jsme se ze IV. třídy až na medailové pozice v okresním přeboru. To nejde jenom tak z minuty na minutu zahodit. Dovedu si tvrdit, že pokud bych odešel z klubu, nemusí to dobře dopadnout, ale třeba se mýlím. Každopádně jsou dvě varianty. Buď odejdu oficiálně z vedení klubu jako předseda a administrátor a budu působit jen jako sportovní manažer nebo odejdu úplně.

Pokud zůstanete na pozici sportovního manažera, co by se s týmem dělo v zimní přípravě? 

Hledali bychom posily pro záchranu. V týmu končí brankář Petrnek, takže budeme shánět náhradu. Chtěli bychom jednat o návrat s dvojicí Bartecký, Drozd. Jednali bychom dále o návratu Neubergera, doufali v dobrý zdravotní stav Solanského a rádi bychom uvítali Vladimíra Fiuráška z Prostřední Bečvy, který za nás již hrál a prostředí důvěrně znát. Další posily by byly zvenku a jednalo by se o mladé hráče.