Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
OFS Vsetín

14.11.2018

Rozhovor s předsedou komise rozhodčích OFS Vsetín Milanem Palackým

Uplynulý podzim jsme zhodnotili s předsedou komise rozhodčích OFS Vsetín Milanem Palackým. 

Jak jste celkově spokojení s podzimem z hlediska toho, že jste měli k dispozici jen devět okresních rozhodčích?
A který je ten devátý??? Ale vážně, ten počet je katastrofální, o spokojenosti nemůže být řeč.

Můžete zhodnotit přínos spolupráce s MěFS Ostrava?
Byla to pomoc na poslední chvíli, z jednání ostravských funkcionářů mám velmi dobrý pocit. Jejich rozhodčí nejsou nadlidi, ale jaké slyším odezvy a co jsem sám viděl, pískají na velmi dobré úrovni. Přínosem je zejména pestrost a větší výběr, neboť „naši“ rozhodčí, kteří bezesporu rovněž mají slušnou úroveň, nemusí pořád dokola rozhodovat utkání stále stejných soupeřů. To mnohdy vede ke kumulaci napětí a pokřivení vztahů. Spolupráce s MěFS Ostrava tedy hodnotím kladně.

Kluby chválily výkony rozhodčího Hrubého z OFS Karviná. Jak se zrodila spolupráce tam?
Pan Jaroslav Hrubý se ke konci září ozval vlastně sám, protože se o naší spolupráci s Ostravskem samozřejmě dozvěděl. Je to velmi zkušený rozhodčí, který má za sebou vyšší soutěže, je nepřehlédnutelnou osobností, a i když jsem jej na Valašsku pískat neviděl, má dobré jméno, a co více, jezdit zde rozhodovat utkání jej, dle jeho vlastních slov, velice baví.

Na utkáních se objevili také zástupci OFS Zlín, bude na jaře pokračovat tato i spolupráce s Ostravou?
Tento týden budu v kontaktu s vedením MěFS Ostrava, ve spolupráci bychom velmi rádi pokračovali. Samozřejmě budeme rádi i za pomoc jiných OFS, ke Zlínu máme samozřejmě nejblíž. Jak jsem v průběhu podzimu zjistil při jednotlivých utkáních KFS Zlín, zejména 1.B třídy skupiny B, má Zlínsko řadu velmi dobrých mladičkých rozhodčích včetně děvčat, takže doufáme, že jim zbude nějaký rozhodčí i pro pomoc Vsetínu.

Je perspektiva, že se počet kmenových okresních rozhodčích pro jaro zvýší?
Jak jsem uvedl výše, v sousedním okrese se rozhodcovský sbor rozrůstá o mladé. Jistě, krajské město skýtá mnohem více příležitostí i koncentraci mládeže. Mají tam také své rozhodcovské vzory, kteří s nimi pracují. Náš okres má ovšem také vzory, i když z dob minulých – znovu musím vzpomenout pánů Jelínků, Vašátů, Kubáňů a dalších. Přesto je připravena řada zkušených a současně „úřadujících“ rozhodčích, počínaje členy komise rozhodčích, kteří by se hodně rádi novým rozhodčím věnovali. Prvé vlaštovky již jsou, pískat začínají 4 velmi mladí rozhodčí ze Vsetínska. Proto v tu perspektivu pořád věřím a znovu apeluji na všechny, bez rozdílu věku, pokud fotbalu rozumíte a máte jej rádi, přijďte si zapískat.