Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
MSFL

26.01.2019

Ve Valmezu se blýská na lepší časy. Došlo k přehodnocení klubových priorit

Valašské Meziříčí prochází velkými personálními změnami. Vedení klubu pracuje na nové koncepci od těch nejmenších až po třetiligový tým mužů. Snad se u našeho nejvýše postaveného valašského klubu zase blýská na lepší časy.

Valašské Meziříčí prochází velkými personálními změnami. Vedení klubu pracuje na nové koncepci od těch nejmenších až po třetiligový tým mužů. Snad se u našeho nejvýše postaveného valašského klubu zase blýská na lepší časy. 

Vážení příznivci valašskomeziříčského fotbalu!
V uplynulém roce se v našem klubu událo mnoho vskutku převratných změn. V hektickém závěru minulé sezóny se naši muži zázračně zachránili ve třetí nejvyšší soutěži. Vzhledem k reorganizaci soutěží dospělých od r. 2019/20 (z MSFL sestoupí 3 – 5 týmů) a s ohledem na nutnost ekonomické konsolidace klubu došlo na podzim r. 2018 k přehodnocení klubových priorit a byly učiněny první kroky vstříc nově stanoveným cílům.
Dovolte nám, abychom představili některé z nich:

První tým mužů

K týmu mužů A byl povolán nový trenér (Marian Bedrich), který spolu se svými asistenty zahájil budování nového týmu založeného především na hráčích místního a regionálního původu. Nově nastolená pravidla spolupráce mezi A týmem mužů, B týmem mužů a dorosteneckým týmem U19 by měla „přinést ovoce“ v příští divizní sezóně. Trenér Bedrich stojí v jarní části MSFL před výzvou ukázat, že jeho práce na týmu je viditelná a jeho tým odehraje své jarní boje se ctí.

B tým

B tým mužů (trenéři: Vladimír Kostka a René Fröhlich), který se „rodil v těžkých porodních bolestech“ příjemně překvapil umístěním v podzimní tabulce. Kmenoví hráči zaneprázdnění většinou studiem vysokých škol ukázali, že své sportovní návyky z předchozích let umí zúročit. Dorostenci doplňující sestavu byli pro hru týmu dobrým přínosem. Výpomoc z A týmu mužů je rovněž vítaným aspektem. Zkušenost a ostřílenost matadorů je motivací pro celý tým k lepšímu výkonu. V jarní části chce B tým doladit a nastavit pevný systém tréninků a pořádně prohnat své soupeře v horních patrech tabulky.

Dorost

Před nelehkým úkolem v jarní části letošního ročníku stojí naši dorostenci. Týmy U19 (trenér Jan Pítr) a U17 (trenér Michal Vacula) hrají druhou nejvyšší soutěž v ČR a přesto, že v podzimní polovině sezóny si vybraly výsledkovou nováčkovskou daň, většinou sehrály se svými protivníky vyrovnané souboje. Výbor klubu se rozhodl maximálně podpořit snahu dorostenců o udržení v soutěži. Tým U19 je již od prvních lednových dnů v plné přípravě a trenér týmu tak neponechává nic náhodě. Tým U17 rovněž zahájil přípravu a zcela jistě bude chtít na jaře zúročit její výsledky.

Žákovské kategorie

V žákovských soutěžích jsou valašskomeziříčské týmy (pod vedením trenérů Martina Vaigla, Zdenka Furmánka a Jozefa Sluštíka) již mnoho let stálicemi moravskoslezských divizí (U15 a U14), resp. nejvyšší soutěže Sportovních středisek mládeže (U13 a U12). Pravidelné zápasy se soupeři z klubů slavných jmen jsou pro naše hráče vynikající průpravou pro „dospělý“ fotbal v budoucnu.

Přípravky

Všechny ročníky přípravek „šlapou jako dobře namazaný stroj“ (trenéři Jaroslava Goláň, Martin Guráš, Josef Sušeň, Zdeněk Furmánek a jako výpomoc Daniel Šulák). V týmech, kdy se sportovní hry postupně přetavují do prvních fotbalových krůčků a děti se baví především pohybem na hřišti, je trenér v pozici spíše staršího kamaráda než mentora. Pokroky jsou velmi znát. Přední místa v turnajích a nebývalý zájem dětí o kopanou jsou zásluhou celých realizačních týmů a jejich nadšení a obětavosti. Obrovskou devizou je neskutečná podpora ze strany rodičů a prarodičů našich benjamínků.

Vážení příznivci kopané, věříme, že nám i v roce 2019 zachováte svoji podporu a podpoříte nás v našem snažení.
za fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek
výbor klubu