Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
MSFL

26.01.2019

Ve Valmezu se blýská na lepší časy. Došlo k přehodnocení klubových priorit

Valašské Meziříčí prochází velkými personálními změnami. Vedení klubu pracuje na nové koncepci od těch nejmenších až po třetiligový tým mužů. Snad se u našeho nejvýše postaveného valašského klubu zase blýská na lepší časy. 

Vážení příznivci valašskomeziříčského fotbalu!
V uplynulém roce se v našem klubu událo mnoho vskutku převratných změn. V hektickém závěru minulé sezóny se naši muži zázračně zachránili ve třetí nejvyšší soutěži. Vzhledem k reorganizaci soutěží dospělých od r. 2019/20 (z MSFL sestoupí 3 – 5 týmů) a s ohledem na nutnost ekonomické konsolidace klubu došlo na podzim r. 2018 k přehodnocení klubových priorit a byly učiněny první kroky vstříc nově stanoveným cílům.
Dovolte nám, abychom představili některé z nich:

První tým mužů

K týmu mužů A byl povolán nový trenér (Marian Bedrich), který spolu se svými asistenty zahájil budování nového týmu založeného především na hráčích místního a regionálního původu. Nově nastolená pravidla spolupráce mezi A týmem mužů, B týmem mužů a dorosteneckým týmem U19 by měla „přinést ovoce“ v příští divizní sezóně. Trenér Bedrich stojí v jarní části MSFL před výzvou ukázat, že jeho práce na týmu je viditelná a jeho tým odehraje své jarní boje se ctí.

B tým

B tým mužů (trenéři: Vladimír Kostka a René Fröhlich), který se „rodil v těžkých porodních bolestech“ příjemně překvapil umístěním v podzimní tabulce. Kmenoví hráči zaneprázdnění většinou studiem vysokých škol ukázali, že své sportovní návyky z předchozích let umí zúročit. Dorostenci doplňující sestavu byli pro hru týmu dobrým přínosem. Výpomoc z A týmu mužů je rovněž vítaným aspektem. Zkušenost a ostřílenost matadorů je motivací pro celý tým k lepšímu výkonu. V jarní části chce B tým doladit a nastavit pevný systém tréninků a pořádně prohnat své soupeře v horních patrech tabulky.

Dorost

Před nelehkým úkolem v jarní části letošního ročníku stojí naši dorostenci. Týmy U19 (trenér Jan Pítr) a U17 (trenér Michal Vacula) hrají druhou nejvyšší soutěž v ČR a přesto, že v podzimní polovině sezóny si vybraly výsledkovou nováčkovskou daň, většinou sehrály se svými protivníky vyrovnané souboje. Výbor klubu se rozhodl maximálně podpořit snahu dorostenců o udržení v soutěži. Tým U19 je již od prvních lednových dnů v plné přípravě a trenér týmu tak neponechává nic náhodě. Tým U17 rovněž zahájil přípravu a zcela jistě bude chtít na jaře zúročit její výsledky.

Žákovské kategorie

V žákovských soutěžích jsou valašskomeziříčské týmy (pod vedením trenérů Martina Vaigla, Zdenka Furmánka a Jozefa Sluštíka) již mnoho let stálicemi moravskoslezských divizí (U15 a U14), resp. nejvyšší soutěže Sportovních středisek mládeže (U13 a U12). Pravidelné zápasy se soupeři z klubů slavných jmen jsou pro naše hráče vynikající průpravou pro „dospělý“ fotbal v budoucnu.

Přípravky

Všechny ročníky přípravek „šlapou jako dobře namazaný stroj“ (trenéři Jaroslava Goláň, Martin Guráš, Josef Sušeň, Zdeněk Furmánek a jako výpomoc Daniel Šulák). V týmech, kdy se sportovní hry postupně přetavují do prvních fotbalových krůčků a děti se baví především pohybem na hřišti, je trenér v pozici spíše staršího kamaráda než mentora. Pokroky jsou velmi znát. Přední místa v turnajích a nebývalý zájem dětí o kopanou jsou zásluhou celých realizačních týmů a jejich nadšení a obětavosti. Obrovskou devizou je neskutečná podpora ze strany rodičů a prarodičů našich benjamínků.

Vážení příznivci kopané, věříme, že nám i v roce 2019 zachováte svoji podporu a podpoříte nás v našem snažení.
za fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek
výbor klubu