Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Mládež

14.11.2018

REPREZENTACE NA LETNÉ: U19 VE ZLÍNSKÉM KRAJI CHCE DOBROU HRU I POSTUP

Na zlínskou Letnou opět zavítá reprezentační výběr do 19 let. Ve středu ve Zlínském kraji zahájí svoji misi v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a touhu zvládnout první krok na cestě k šampionátu násobí i zápasy hrané v domácím prostředí. Tým trenéra Jana Suchopárka totiž ve Zlíně a Kroměříži postupně vyzve Lucembursko, Makedonii a Chorvatsko. Všechny fanoušky dobrého fotbalu srdečně zveme na náš stadion, kde bude vstupné na všechny utkání ZDARMA!

Cíl týmu je jasný: skončit na první či druhé pozici a zajistit si tak účast v jarní fázi Elite Round, v níž se už bude bojovat o jedno ze sedmi postupových míst na šampionát. „Nemá cenu se za nic schovávat. Hrajeme doma a chceme předvést odpovídající výkony, které zajistí postup,“ řekl Suchopárek, který může spoléhat na nejsilnější možnou sestavu.

V kádru U19 figurují také hráči se vztahem ke Zlínskému kraji: záložníci Michal Kohút s Patrikem Slaměnou hájí barvy 1. FC Slovácko, resp. Zlína. Brankář Matěj Kovář, který prošel akademií 1. FC Slovácko, zase nastupuje za juniorský tým slavného Manchesteru United.

„Myslím, že kluci jsou v dobrém rozpoložení. Klíčové ale je, aby byli v patřičné formě právě během těch tří zápasů, které nás čekají. Jsme se všemi v pravidelném kontaktu, jdeme do známého prostředí. Tým bude mít patřičné podmínky, aby ukázal odpovídající výkon,“ uvedl Suchopárek.

Čeští mladíci se na východní Moravu vracejí přesně po měsíci: v říjnu nejprve v Kroměříži rozdrtili Černou Horu 6:0 a pak ve Zlíně uhráli bezbrankovou remízu se silným Portugalskem. „Věříme, že i v kvalifikaci navážeme na to, co jsme předvedli na posledním srazu. Ve Zlíně a Kroměříži jsme si všechno osahali a našli tady výborné zázemí. Takže se sem znovu moc těšíme a zároveň spoléháme na velkou podporu skvělých fanoušků,“ vzkázal Suchopárek.

Program utkání:

• 14. 11. ČR U19 - Lucembursko U19, 17:00 hod., Zlín

• 17. 11. ČR U19 - Makedonie U19, 17:00 hod., Kroměříž

• 20. 11. Chorvatsko U19 - ČR U19,U19, 17:00 hod., Zlín

Zdroj: https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/reprezentace-na-letne-u19-ve-zlinskem-kraji-chce-dobrou-hru-i-postup.html?fbclid=IwAR32NMr8_Btyk_R4FGria0aoVoYeU_YcR1YClLAfXWq5a822FnN0rKwf6y8