Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Mládež

11.01.2019

RADEK SLONČÍK HODNOTIL PODZIMNÍ ČÁST U16

Podzimní část šestnáctky Baníku zhodnotila osoba nejpovolanější - hlavní trenér Radek Slončík. A je patrné, že to byl úspěšný půlrok.

Podzimní část šestnáctky Baníku zhodnotila osoba nejpovolanější - hlavní trenér Radek Slončík. A je patrné, že to byl úspěšný půlrok.

Radku, jak by jste zhodnotil uplynulý půlrok kategorie U16, který jste s Radimem Macíkem převzal právě v červenci loňského roku?

Od začátku jsme vyžadovali dodržování nastavených pravidel-chování, slušnost, pořádek, školní povinnosti, reprezentace FCB, vzájemný respekt mezi sebou, tréninkovou morálku, aktivitu a chuť se zlepšovat. Při závěrečném hodnocení podzimu každého hráče, byl vidět posun ve všech oblastech (síla, kondice, taktika, technika, disciplína). Mužstvo FCB U16 je velmi dobře charakterově nastaveno, kluci se vzájemně respektují a pomáhají si. Výkony na hřišti se odvíjí od toho, jak hráči mezi sebou vychází a tady v tomto kolektivu to funguje výborně. Stále se zlepšujeme jak individuálně tak týmově, automatizmy na hřišti se zlepšují, ale čeká nás ještě hodně dřiny a úsilí. Momentálně mají kluci v Baníku výborné podmínky a vybavení (vybavení Joma, balóny, posilovna, XPS). Věřím, že z takových podmínek a po vybudování tréninkových center se opět dostaneme na špičku ve výchově mládeže.

Hrajete soutěž, kterou mimochodem vedete, ale mnohdy se zde utkáváte s týmy o rok staršími. Vybaví se Vám herně nejpovedenější zápas?

Myslím, že jsme se v mistrovských utkáních prezentovali velmi dobrým herním projevem. Hráli jsme aktivně, vysoko presovali, byli silnější na míči, ve všech zápasech soupeře přehrávali a vytvářeli si mnoho gólových příležitostí. Skončili jsme na prvním místě, v 15 zápasech jsme vstřelili 78 gólů. Potěšilo nás několik výborných zápasů, například proti Slovácku, kdy jsme zvítězili 7:0.

V létě posílilo Váš kádr několik nových hráčů. Ti se dokonce dostali do reprezentačních nominací. Čím to je?

Kategorii U16 jsme doplnili o 4 hráče - Denise Holuba, Michala Guzika, Jana Šiláka, Martina Křižáka a 2 brankáře Davida Velicha, Ladislava Kovaříka. Do mužstva vnesli konkurenci a jsme rádi, že hráči s potenciálem k nám chtějí přijít a jsou spokojeni. Hráči byli dobře vyskautovaní a díky výborným výkonům nahlédli do reprezentačních výběrů a uspěli. V těžkých mezistátních zápasech viděli velkou kvalitu, především u hráčů Německa. Reprezentační srazy jsou odměnou za snahu a píli, kterou fotbalu dávají a jsou další motivací do dalšího zlepšování. Do kategorie U17 byl posunut Kuba Drozd, charakterově a fotbalově talentovaný, výborný hráč.

Kvalitu je třeba konfrontovat i navenek. Jak by jste v krátkosti shrnul Vaše úspěšné vystoupení v Nizozemí?

Na závěr podzimu jsme odcestovali na stáž do Holandska a tam sehráli 3 utkání. Tilburg-FCB 1:3, Excelsior Rotterdam-FCB 1:4. Den Haag-FCB 0:2. Ve všech 3 zápasech jsme hráli uvolněně, s lehkostí, dobrou organizací hry, nasazením a technickou kvalitou. Jsme velmi spokojeni, jak to kluci celkově zvládli. Tento kemp hodnotíme velmi pozitivně.

Na konci roku jste započali dvěma zápasy Memoriál Vl. Marečka, kde máte ve skupině Spartu, Příbram a Zlín, ke kterému navíc jedete nyní v sobotu. Jak přínosná bude konfrontace s týmy z Čech? Vnímáte to i jako nějaké měřítko pro nadcházející sezónu, kdy se již budete utkávat pravidelně v rámci celostátní soutěže?

Po skončení mistrovských utkání jsme ještě odehráli 2 zápasy v rámci MVM. V prvním jsme jasně přehráli Zlín 11:2 a jedním z vrcholů podzimu byl zápas proti Spartě. Utkání skončilo 4:4. Hrálo se ve vysokém tempu, a zápas splnil očekávání, co se týče kvality a nasazení, takové zápasy bychom měli hrát častěji.

Jaká bude zimní příprava? Co soupeři? Co kádr?

Zimní příprava začala 7.1. 2019. Tréninkový proces pokračuje stejně jako na podzim, v týdnu kluci absolvují 10 tréninkových jednotek a o víkendu odehrajeme přípravné utkání. Střetneme se s kvalitními soupeři, Zlín, Sparta Praha, Žilina, Ružomberok, Příbram, Gornik Zabrze. V kádru máme 18 hráčů a 3 brankáře.

Poslední otázka. Co si od jarní části, resp. hráčů přejete nejvíce?

Jarní sezónu bereme jako přípravu na celostátní ligu v kategorii U17. Chceme, aby se kluci rozvíjeli, hráli aktivně, sebevědomě, s chutí, byli kvalitní na míči, zdravě agresivní a měli radost z předvedených výkonů. Naším cílem je samozřejmě vyhrávat, ale takovým způsobem, aby tyto výsledky byly podloženy kvalitním herním projevem. Snahou nás všech je, aby v budoucnu naši odchovanci byli nachystaní na přechod do mužského fotbalu a tvořili základ A týmu Baníku Ostrava.

Zdroj:

https://www.mladez.fcb.cz/clanek.asp?id=Radek-Sloncik-hodnotil-podzimni-cast-U16-1577