Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
IV. třída

11.10.2018

Hráč víkendu - Petr Palát mladší má rád Ronalda s Hazardem a sází branky jako starý mazák

Je mu 19 let a od svých patnáctin válí za muže Růžďky. Nyní po letním sestupu je nejlepším střelcem týmu ve IV. třídě okresu Vsetín, kde v útoku mimochodem nastupujeme se svým otcem. Petr Palát mladší dal v posledním zápase při výhře nad Študlovem 7:2 pět branek svého týmu. „S fotbalem jsem začínal díky otci a také dnešnímu trenérovi dorostu ve Valašském Meziříčí Michal Vaculovi. Za Valmez jsem hrál ve 14 letech za U 17, ale moc mě to tam nebavilo, a tak jsem od patnácti začal hrát za muže Růžďky,“ vzpomíná na svou mládežnickou kariéru Petr Palát mladší.
Občas zaskakuje v obraně, ale jinak nastupuje v útočné trojici se svým otcem a Radimem Pavlicou. „Rozumíme si. Taťka mi radí na hřišti i doma. Probíráme fotbal. Jen večer se na něho dívám sám. Taťka je takový pracant, který vstává na směnu ve tři ráno. Neshodneme se na týmu, kterému fandím já. On nemá v oblibě Real Madrid a Cristiana Ronalda. Jeho odchod do Juventusu jsem neobrečel. Real není postaven jenom na něm. Líbí se mi taky Hazard z Chelsea,“ říká Palát mladší k fotbalovým tématům, které probírá se svým otcem.
Jak prožíval mladý střelec letní sestup Růžďky do „pralesní ligy“? „Je to jiná soutěž. Sestup mne mrzel. Nyní jezdíme do vesnic, kde to neznáme. Je to změna. Ta soutěž je strašně vyrovnaná. Chtěli bychom se zase vrátit nahoru. S prvními Policemi jsme hráli u nich nekompletní, to rozhodlo. Jinak se pomalu sehráváme. Máme třeba nového brankáře Tomana a záložníky Hromádka a Nikodéma,“ pokračuje Palát mladší, který dal zatím na podzim deset branek, z toho pět v posledním utkání proti Študlovu. „Pět gólů v jednom utkání jsem ještě nedal. Musím ale smeknout před spoluhráči, jak my mi ty branky chystali. Za hattrick máme půllitr slivovice do kabiny, za pět branek to zůstává, za šest by to už byl litr,“ směje se talentovaný kanonýr.
„Zatím studuji a chci se ještě vyhrát v nižších soutěžích. Do budoucna bych možná chtěl zkusit nějakou vyšší soutěž,“ dodává střelec Růžďky Petr Palát mladší.

palat 2 palat

Publikováno se svolením Petra Paláta mladšího a Milana Kleindorfa.