Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
III. třída

12.11.2018

Radim Jakeš bojuje za udržení fotbalové tradice v Janové

Nováček III. třídy z Janové je sice po podzimu poslední, ale určitě s bodovým dohledem na možné udržení v soutěži. Kde by kdysi legendární Tatran byl bez hrajícího trenéra Radima Jakeše? No nebuďme raději vulgární a zhodnoťme podzimní účinkování Janové. 

Po postupu oslabení. Proč odešli Pončík s Dajčarem? 

Obecně lze říct, že ani jeden není hráč, který chtěl v Janové utužovat partu. Je to kolektivní sport a kluci jsou jací jsou. Hledejme to v charakterech. Dajčar loňské jaro sehrál kvůli pracovním důvodům jen polovinu zápasů a avizoval odchod. Pončík sice slíbil setrvání, ale pak se vrátil na Huslenky. V dnešním přestupovém systému s tím nenaděláme nic.

Jak jste řešili problém s brankářem?

Angažovali jsme Radima Číže z Ústí. Začal trénovat, chytal velmi solidně, a i když jsme měli na začátku těžký los a prohrávali, jeho výkony byly dobré. Pak se ale odmlčel, přestal komunikovat a my s ním již pro jaro nepočítáme. Jeden zápas pomohl z pole Procházka a pak na poslední zápasy Pepa Bant, který se toho zhostil velmi dobře.

Jak hodnotíš podzim? 

Venku jsme na tom byli paradoxně lépe. Nebudu brát Leskovec, kde jsme se nesešli, ale měli jsme na výhru v Brankách  a zabrali třeba v Halenkově. Doma jsme měli porazit Liptál, kdy ten soupeř nebyl tak dobrý, jak to vypadalo. Zápas s rezervou Ratiboře totálně pokazil rozhodčí.

Jaká máš plány pro jaro? 

Záchrana je hratelná. Musíme posílit. Naši mladí hráči netrénují a jejich přístup je laxní. A to prošli v mládeži třeba Vsetínem. Jsem z jejich přístupu zklamaný. Budeme jednat o návratech Filipa Trlici z Prlova a Petra Šuláka do branky z Nového Hrozenkova. Ještě chci přivést jednoho obránce a útočníka. S fotbalem v Janové se rozloučil Luboš Čabla, který dobře sehrál rozlučkový zápas. V zimě plánujeme nejen v hale společné tréninky s Leskovcem.

janova

Publikováno se svolením Kateřiny Stodůlkové.