Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Divize E

06.10.2019

Bzenec - Vsetín 1:1 (1:0)

Z kraje vína vezou cenný bod

Do Bzence se rozhodně pro body nejezdí. Vyjma Hranic zde nikdo tříbodový zisk doposud nezaznamenal. Přesvědčit se o tom mohl i prozatím suverénní Hodonín, který zde uhrál pouze remízu. O to je pro vsetínské mužstvo import jednoho bodíku z jihu Moravy rozhodně úspěchem.

Bzenec - Vsetín 1:1 (1:0)

 

Utkání, hráno na těžce podmáčeném terénu, zahájili lépe domácí. Již během prvních tří minut museli vsetínští zadáci likvidovat dva brejky. Nejprve na hranici šestnáctky výborně zastavil Zúbka čistým skluzem Dulík, po něm rovněž stejným zákrokem i pronikajícího Kasalu Maček. V 5. minutě vyslal krásný pas vsetínský Řeřucha na Hořelicu, avšak těsně před ním vykopl  míč do zámezí vybíhající gólman domácích Smrčka. Po této situaci začali postupně přebírat iniciativu Vsetínští, a zejména zásluhou středové osy si vytvořili mírný tlak. V 13. minutě uvolnil přesnou přihrávkou Foltýn po levé straně sprintujícího Surovce, ten na úrovni velkého čtverce vypálil, avšak levačkou jen těsně minul cíl. Hosté i nadále v této fázi střetnutí hrozili střídavě zleva či zprava, ovšem k brankové příležitosti se nedostali. Ke skórování ale měli blízko ve 25. minutě, kdy po velmi dobře rozehraném rohovém kopu Surovce se dostal k míči nejprve Bublák, po něm ještě Dulík a následně Hořelica. Ten však již ve vyložené pozici zasáhl nešťastně míč rukou, a tím zmařil takřka první „gólovku“ Valachů. Ve 29. minutě výborně hrající Surovec  skvěle uvolnil nabíhajícího mladíčka Geržu, ten na hranici šestnáctky tvrdě vypálil, jenže jeho střele chyběla opět přesnost. Poté hra upadla oboustranně do průměru a hrálo se převážně ve středu pole. Ovšem všechny přítomné ohromila 39. minuta, kdy se ze střední vzdálenosti odhodlal ke střele domácí Pelikán a nádhernou ránou, která se odrazila ještě od břevna, poslal své mužstvo do vedení. Byla to vůbec oboustranně první trefa mezi tři tyče a zasluhovala by si zcela jistě kandidovat na branku měsíce, či dokonce roku. Hosty to však naštěstí nikterak nedeprimovalo a neustále se snažili dotírat na domácí svatyni. Výborná možnost ke srovnání stavu se jim nabídla ve 42. minutě, kdy zleva nacentroval míč Surovec na úplně volného Hořelicu, který ale tutovkou pohrdl a přibližně z deseti metrů mířil vysoko nad. Zahřmět však mohlo v úplném závěru první půle, kdy po přímém kopu z šestnácti metrů trefil domácí matador Šmahaj levou tyč Eliášovy branky.

 

Do druhého dějství měli výborný vstup hosté. Ihned po rozehrávce se řítil neohroženě do šestnáctky Gerža, byl však nemilosrdně sražen a hlavní rozhodčí Kolář nařídil zcela jednoznačně pokutový kop. Tentokrát se k míči postavil Bublák a nekompromisně vyrovnal. Vsetínští po této situaci ovládli otěže utkání a dezorientovaní domácí začali kupit chyby. Ty ale vsetínský soubor nedokázal potrestat. Přibližně od 60. minuty hry domácí očividně ožili a byli to právě oni, kteří si začali vytvářet brankové možnosti a mohli se opět ujat vedení. Neustále dotírali na hostující obranu, která však statečně odolávala, a když už se míč přece jen dostal za ní, likvidoval možnosti domácích skvěle chytající Eliáš. Ten taktéž prokázal své kvality v 75. minutě po trestném kopu nebezpečného Šmahaje, jehož opět technickou a zdí tečovanou střelu s přehledem zneškodnil. Nechybělo však mnoho a ze tří bodů se mohli nakonec radovat hosté. V 81. minutě se skvěle uvolnil na levé straně Surovec, posunul míč na rovněž výborně hrajícího Bubláka, jehož technickou lahůdku vytěsnil konečky prstů Smrčka na rohový kop. Po této situaci se již obě mužstva snažila vyvarovat zbytečných chyb, přičemž se především soustředila neinkasovat a připsat si na své konto alespoň jeden bod. Tento záměr se jim po závěrečném hvizdu výborně a přesně pískajícího hlavního arbitra splnil. Dle celkového průběhu hry je konečná remíza naprosto spravedlivá.

 

Vsetínský tým tak i v pátém střetnutí po sobě nenašel přemožitele. Svou neporazitelnost tak bude moci rozšířit příští sobotu, kdy na svém stadiónu od 14:00 hod. hostí doposud poslední mužstvo tabulky, nováčka ze Všechovic. Pikantností zcela jistě bude i fakt, že zřejmě za něj nastoupí v brance náš odchovanec Dobeš, který do tohoto týmu zamířil před začátkem sezóny.

 

Jiří Kořínek