Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Divize E

26.08.2019

Výborný poločas, po něm těžký kolaps

O tom, že je ve fotbale možný dokonalý obrat za pouhých deset minut, se přesvědčili v sobotním odpoledni vsetínští hráči na půdě jednoho z favoritů soutěže.

Po excelentním vstupu do utkání, kdy v první čtvrthodince vsítili domácím dvě branky a dokázali navíc v průběhu první půle často zaměstnávat hranickou obranu, přišel po obrátce neskutečný zlom v jejich hře a kalich hořkosti do úplného dna si vypili v posledních sekundách střetnutí.

 

Hosté začali jako z partesu. Ihned od úvodních minut zatlačili svého soupeře před jeho vlastní šestnáctku a útoky na branku Tomečky se řítily z obou stran. Svou převahu dokázali tentokrát taky brankově zúročit a v 15. minutě svítil na ukazateli skóre neuvěřitelný stav 0 : 2. Nejprve v 10. minutě po brilantním průniku Mydláře z levé strany a jeho následné přesné přihrávce, skóroval bezpečně technickou střelou do pravého spodního rohu Bublák a zanedlouho po něm krásnou střelou z dobrých pětadvaceti metrů zajistil svému týmu dvougólové vedení, tentokrát z pozice pravého obránce, Naňák. V tuto chvíli by si na domácí tým vsadil málokdo. Vsetínští svého soka v první půlhodině dokonale zaskočili a Hraničtí se téměř nezmohli na žádnou kloudnou akci. Od 30. minuty se však postupně dostali do hry a začali si vytvářet mírnou převahu. V 32. minutě vyloženou příležitost promarnil Furmánek, když z deseti metrů vysoko přestřelil branku náhradního gólmana Valachů Rišici.    I když Vsetínští byli sice pod tlakem, příležitosti pro zvýšení svého slibného vedení měli. A to zejména ve 41. minutě, kdy po přihrávce Hořelici přehodil obloučkem jen těsně domácí svatyni Bublák. Přesto do šaten odcházeli mnohem veseleji vsetínští hráči a jejich fanoušci jim při odchodu na přestávku zaslouženě zatleskali.

 

Jenže fotbal se hraje bohužel devadesát minut. Toho si byli plně vědomi zejména domácí fotbalisté, kteří ihned po zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky převzali taktovku. Vsetínští hráči se příliš zatáhli před vlastní šestnáctku, což byla voda na mlýn domácím. Ze hry hostů se najednou vytratila pohoda, radost ze hry, i lehkost a nechali manévrovat na ploše domácí jak jen chtěli. Záloha již téměř nepodporovala útok, tak jako v prvním dějství, přihrávky nenacházely adresáty a ve hře se projevila až příliš silná křečovitost. Avšak přesto všechno mohli jít Vsetínští do tříbrankového vedení. V 56. minutě po přesně rozehraném rohovém kopu Mačka se těsně před domácím gólmanem dostal do tutovky Matůš a o několik sekund po něm i Surovec, ovšem oba shodně nastřelili pouze nohy hranických obránců. Jak se později ukázalo, tato situace zřejmě patřila ke klíčovým momentům celého střetnutí. Poté následovala černá desetiminutovka, kterou si žádný z hráčů Vsetína určitě nedá za rámeček. Hranické mužstvo nastartoval pokutový kop, jenž zahrávali v 61. minutě po nešťastné ruce Surovce. I když Rišica směr střely vystihl, na míč z kopaček Kundráta ale nedosáhl. Po tomto kontaktním gólu vsetínští hráči viditelně znervózněli a začali neskutečně kupit chybu za chybou. Domácí to vybičovalo ještě k většímu náporu a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Přesto však do jejich otevřené obrany vnikl Hořelica, ovšem jeho ránu po zemi v 66. minutě vykopl nohama Tomečka. Vzápětí na to domácí založili rychlý protiútok středem, na jehož konci byl Martin Lasovský a podél vybíhajícího Rišici s přehledem vyrovnal. V následujících okamžicích začala chybovat nejen vsetínská obrana, ale prakticky všichni hráči v poli, čehož Hraničtí dokonale využili. V 68. minutě pronikl lehce z pravé strany do pokutového území Lukáš Lasovský, jehož střelu stačil ještě Rišica vyrazit před sebe, avšak proti následné hlavičce Ligače byl již bezmocný. V 71. minutě se protáhl z levé strany jako lasička velmi aktivní Martin Lasovský    a z těžkého úhlu pod břevno poslal své mužstvo již do dvoubrankového vedení. To však ještě nebyl konec vsetínského trápení. Mezitím je třeba ještě připomenout, že nevídaná střela vsetínského Naňáka ze střední vzdálenosti se jen těsně nevešla mezi tři tyče. Taktéž s prudkou ránou Jaroše v 78. minutě měl domácí brankář značné potíže. Když už se zdálo, že střetnutí skončí pouze dvoubrankovým mankem vsetínského týmu a hráči by se viděli nejraději v kabině, přišla již v nastaveném čase poslední standartní situace těsně před pokutovým územím Vsetína. K míči se postavil domácí matador Čáp a střelou po zemi kolem zdi uzavřel celkový účet zápasu.

 

Jiří Kořínek