Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
1.B třída - skupina A

10.10.2018

Prlovský špílmachr a hospodský Petr Novosad dokonal obrat proti Halenkovu

Klíčovým hráčem nejen středu pole je v týmu dnes již stabilního účastníka 1. B třídy z Prlova exligový Petr Novosad. V posledním utkání dokonal obrat z 1:4 na 5:4 po pokutových kopech v zápase proti Halenkovu, když v závěru proměnil v branky dva přímé kopy. Po návratu odchovance Jana Novosada z Lidečka hrají v Prlově dva hráč téhož příjmení a my jsme omylem připsali staršímu Petrovi v posledním utkání proti Halenkovu hattrick. On však dal jen dvě branky. „Kluci jak četli, že jsem dal hattrick, tak se smáli a hecovali mne, ať koupím minimálně jednu rundu za tři góly. Jelikož mám v Prlově hospodu a hlavně po domácích zápasech tam sedíme, tak nebyl problém jejich přání splnit, i když jsem jim řekl, že to mají jen za dva góly a hlavně důležité dva body, které jsme získali,“ směje se bývalý ligový hráč Zlína Petr Novosad.
Když opustil Novosad profesionální trávníky, tak jeho kroky směřovaly do Vsetína a Kateřinic, kde si zahrál divizi, respektive krajský přebor. Nyní ve 43 letech začal pátou sezonu v domovském Prlově. „Kluci tehdy měli možnost postoupit z III. třídy z druhého místa a řekli mi, že když se vrátím, tak to vezmou. My jsme pak postoupili i z okresního přeboru a jsme rád, že jsme se stabilizovali v 1. B třídě. Otazník ale bude v případě, že nebudeme přirozeně omlazovat. Musí přicházet mladí kluci jako nyní odchovanec, co prošel Vsetínem Michal Vojtášek a starší kluci musí končit pozvolně a ne najednou,“ pokračuje Petr Novosad.
Sám je již veteránem týmu a moc toho vzhledem k tomu, že je v Prlově již rok hospodským, nenatrénuje. „Zdraví zatím drží. Hraji s ortézou na levém koleni, ale není to nic, co by mne limitovalo. Hospoda mi zabere dost času, ale zase tam nechci spát. Jak jsem říkal, scházíme se tam celý tým a mám rád nedělní dopoledne, kdy se chlapi všech věkových kategorií sejdou, aby u mne probrali, co týden dal. Do budoucna bych chtěl vybudovat takovou fotbalovou hospodu a sportovní hernu na fotbálky a tak,“ plánuje Petr Novosad.
Ve výborné fyzický kondici se stále udržuje z dob profesionálního fotbalu tak nějak přirozeně. „Samozřejmě je stále těžší stačit mladým rychlým klukům, proto máme s trenérem Trlicou domluvu, že při zranění stopera Mirka Sochory jsem nyní šel na stopera a do středu zálohy jsem se vysunul až od 70. minuty. Na celý zápas ve středu zálohy už to není,“ uznává špílmachr Prlova.
Prlov měl dobrý vstup do sezony, pak přišel útlum, nešly mu penaltové rozstřely. Nyní opět sbírá body ke klidnému průběhu sezony. „Ty penalty nás trápily. Vždy jsme jednou, dvakrát zaváhali a soupeř proměnil vše. Správný grif na jejich chytání získal náš brankář Radim, Zvonek a nyní to doma proti Halenkovu jasně potvrdil,“ chválí Novosad brankáře svého týmu, který v penaltovém rozstřelu proti Halenkovu chytil čtyři pokusy soupeře.
Petr Novosad prožil s Halenkovem hodně atypický zápas. „Prohrávali jsme ve 20. minutě 0:3, po poločase dokonce 1:4. Když jsme snížili ve druhé půlce na 2:4, vysunul jsem se dopředu a přišly dvě možnosti přímých kopů. Již v minulém zápase proti Ratiboři jsem měl výborné možnosti z této standardní situace, ale soupeř měl vynikajícího brankáře Sedláka. Troufám si ale říct, že nyní proti Halenkovu jsem to kopnul pravačkou ještě lépe a to by možná i takový kvalitní brankář neměl,“ říká sebevědomě Petr Novosad.
Oba přímé kopy skončily v síti Halenkova a za stavu 4:4 se šlo na penalty. Prlov nakonec urval druhý bod pro sebe. „Hrajeme zatím poločasy jako nebe a dudy. Vyhoříme nebo zazáříme. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli, protože máme do konce podzimu těžký los, kdy nás čeká Semetín, Prostřední Bečva nebo Valašská Polanka, takže současný bodový základ je velmi důležitý,“ pochvaluje si opora Prlova.
A navštěvuje nebo jen sleduje zkušený záložník současné výkony a výsledky Zlína, kde si zahrál první ligu?
„Neměl jsem čas jezdit na zápasy ani předtím, než jsem měl hospodu. Ale mám v ní možnost sledovat živě všechny zápasy první ligy a jsem mile překvapen, jak Zlín s minimem letních změn hraje pod novým trenérem Bílkem lépe než vloni. Prostě někdy stačí, když se ti samí hráči, co se jim nedařilo, lépe seřídí,“ dodává Petr Novosad.