Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
1.A třída - skupina A

10.10.2018

V Kelči končí budovatelé vzestupu tamní kopané Tomáš Srkala a Mgr. Pavlína Srkalová Jemelková

Devět let rozkvětu fotbalu v Kelči. Skvělá spolupráce s městem, vytvoření týmu lidí okolo fotbalového klubu, vybudování mládežnické struktury počínaje školičkou, dvojnásobná účast A týmu v krajském přeboru. Rekonstrukce areálu, vybudování fotbalové hospůdky a tak bychom mohli pokračovat. 

V klubu končí dvojice Tomáš Srkala a Mgr. Pavlína Srkalová Jemelková. Jakmile se bude konat Valná hromada, tak ta ustanoví nové vedení Kanárků.

Vyjádření Tomáše Srkala a Mgr. Pavlíny Jemelkové pro Zpravodaj Městského úřadu v Kelči: 

(upraveno se souhlasem obou autorů)

Dovolte mi krátce informovat všechny příznivce sportu a především fotbalu v Kelči o personálních změnách v rámci vedení TJ Kelč, z.s. - momentálně největším spolku ve městě. K 30. 9. 2018 podáváme já a moje žena rezignaci na veškeré své pozice v rámci spolku – především se jedná o pozici předsedy fotbalu a spolku celkově, dále jednatele (a také sekretáře OFS a KFS, ČUS), odpovědného vedoucího provozovny La Putyka.

Srdečně děkujeme všem příznivcům, kteří nás na naší cestě podporovali všemi možnými způsoby, pomáhali nám realizovat naše vize a představy ve směřování práce s mládeží, ale i s dospělou kategorií. Přece jen to nebyla krátká cesta a nechť ať historie zhodnotí přínosy naší dlouhodobé práce. Speciálně bychom chtěli poděkovat panu starostovi, všem radním, zastupitelům a našim sponzorům a partnerům. Vážíme si vaší mnohaleté podpory.

Naše cesta začala na jaře 2009, kdy jsme převzali chod dospělé kategorie v rámci zajištění kompletního financování, o tři roky později jsme k tomu přebírali i veškeré mládežnické kategorie. V roce 2009 byl velmi nízký počet oddílů, postupně jsme zpátky založili nejmladší mládežnické oddíly – mladší a starší přípravky a taky školičku. V rámci sportovní výchovy mládeže za posledních sedm let se patří poděkovat všem trenérům, kteří nám pomáhali, každý týden se dětem věnovali a rok co rok je posouvali k dalším sportovním výkonům. Dnes spolek disponuje celkem pěti mládežnickými oddíly (školička, mladší přípravka, starší přípravka, starší žáci a dorost).

Již několik let také úspěšně žádáme o dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na mládež do 23let. V rámci dospělé kategorie Muži A jsme urazili dlouhou cestu z počáteční 1.B třídy až k vytouženému postupu do 1.A třídy v roce 2013, pak následovaly pokusy o zakotvení v rámci krajského přeboru, nicméně tato cesta se zpětně jevila jako neprůchozí. Zajištění financování spolku je jeden z klíčových úkolů a pokud se ohlédneme nazpět, tak vznikla slušná řádka akcí, kterou jsme založili a pořádali pod hlavičkou TJ – např. za doby našeho působení jsme se vrátili k organizování plesů a zábav (předávání cen fotbalistům a fanouškům), založili nový projekt Dračích lodí, každoročně se účastnili Kelečských slavností, pořádali dětské sportovní dny, náborové akce nejmenších pod hlavičkou FACR, oživili letní filmové bijáky na hřišti, zrealizovali zájezdy do vinných sklípků, pořádali zájezdy dvou autobusů na pohár hejtmana v roce 2012, zásobovali fanoušky jejich autentickými dresy s jejich jmény, nastavili spolupráci se skupinou Boca Fuego v rámci ohňových show, pořádali předávání ocenění a medailí na hřišti v rámci mládeže i dospělých.

V rámci dlouhodobé spolupráce s městem Kelč se nám podařilo modernizovat sportovní areál v Kelči – od roku 2011 jsme pracovali na projektu vybudování zázemí provozovny La Putyka, k jejímu úspěšnému otevření došlo v létě 2014. Dále došlo k opravám veškerého posezení kolem hřiště, skladování materiálu jsme vyřešili pomocí nového kontejneru, který neruší v rámci prostředí dětského hřiště a v posledním půl roce naší činnosti jsme zajistili dotaci na údržbu a regeneraci fotbalového hřiště (pravděpodobně jediná regenerace za posledních 15 let), zakoupili ještě druhý zavlažovací vozík a také novou lajnovačku.

Věříme, že nastupující nové vedení se bude také věnovat projektům dlouhodobým a určeným pro další generace a nezapomene přidat investice i v posledních etapách svého působení. Je důležité nemyslet jen sám na sebe, ale hlavně budovat odkaz dalším generacím.

Velmi děkujeme za spolupráci předchozímu předsedovi TJ Kelč panu Karlu Valuchovi a Petru Minářovi st. za dlouhodobou údržbu hřiště. Přátelé, kamarádi, je čas se rozloučit a popřát všechno dobré novému vedení. Zase někdy jindy u nových projektů! Děkujeme a těšíme se na další fotbalové zážitky!

Tomáš Srkala, předseda, Tělovýchovná jednota Kelč, z.s. Mgr.Pavlína Srkalová Jemelková, jednatel