16. ledna začíná příprava na jarní část sezony v podání Vigantic. Jejich trenér Zdeněk Hoffmann nachystal opět pestrý program, i když proti původním předpokladům se ještě na tuto část sezony neotevře v místním areálu zbrusu nová umělka. 

„S umělkou jsme počítali, ale nedá se nic dělat. Jsem samozřejmě zklamaný, že nebudeme trénovat a hrát doma, ale nějak si poradíme. Budeme trénovat třikrát týdně, z toho dvakrát na umělce v Rožnově a jednou zařadíme fitcentrum. Proložíme to občas i halou a hřištěm v Hustopečích nad Bečvou,“ říká k obsahu přípravy trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann.

Modrá hvězda má také v plánu soustředění v Podhradní Lhotě. „Budeme se tam připravovat ve výborných podmínkách od 15. do 17. února,“ doplňuje trenér Vigantic.

Plán přípravných zápasů:

23. února – Ústí u Hranic

2. března – Bystřice pod Hostýnem

6. března – Opatovice

9. března – volný termín na utkání, soupeř v jednání

16. března – generálka s VKK

Co se týká kádru, tak Vigantice mají eminentní zájem o návrat Lukáše Křenka staršího z Prostřední Bečvy. „Do přípravy bych chtěl dále zapojit mladé hráče, bývalý silný ročník dorostenců, kteří vyhráli svoji soutěž a pak nešli do mužů, za všechny třeba jmenuji Horáka nebo Porubského. Jelikož mám vazby na Hranice, hledáme ofenzivní typy v širším divizním kádru. Jedná se hlavně o kluky, co jsem vedl v dorostu a třeba by nyní chtěli změnu. Opouští nás Radim Kučera, který již nebude časově schopen si za nás zahrát, protože jako hlavní trenér druholigovou Jihlavu a asistent trenéra reprezentace do 20 let,“ popisuje změny v kádru Zdeněk Hoffmann.

Kontrakty do konce sezony mají Blažek, Jež i Křižan. „Někteří hráči mají zaječí úmysly odejít. Jedná se o hráče, kteří nebyli na podzim tolik herně vytíženi, ale my je neuvolníme rozhodně na začátku přípravy. Byl bych rád, kdyby u nás pořádně potrénovali a poprali se o místo v kádru a pak se můžeme rozhodovat,“ dodává Zdeněk Hoffmann. V této souvislosti nejvíce padá jméno Zbyňka Ondřeje a jeho odchod na Dolní Bečvu.