Po podzimu jsou fotbalisté Hustopečí nad Bečvou pod vedením zkušeného valašského trenéra Metoděje Nejedlého na druhém místě okresního přeboru Přerov. Na vedoucí Moštěnice ztrácí osm bodů. 

„Moštěnice nám utekly. My jsme měli nějaké zraněné hráče a užší kádr. Oni mají velmi silný tým, ale my budeme na jaře bojovat, a když nevyjde první místo, chceme uhájit i to druhé, které může mýt také postupové,“ říká k podzimnímu umístění trenér Metoděj Nejedlý.

„V kádru mám mladé hráče, hrají i kluci kolem 17 nebo 18 let a je to velká radost s nimi pracovat. Dívám se i po hráčích z Valašska. Chtěl bych tak pět kluků tady z regionu a i oni by měli zájem, ale vím, že je to otázka financí. Co jsem velmi rád, tak by měl s námi zahájit přípravu zkušený obránce Zašové Bronislav Trtík, což je hráč a člověk dle mého gusta,“ pokračuje Nejedlý na adresu kádru a valašských fotbalistů.

„Přerovský okresní přebor se mi zdá kvalitnější. Chodil jsem na fotbaly do Zašové, viděl jsem některé týmy. První pětka z okresu Vsetín je srovnatelná, ale pak si myslím, že ten střed a spodek tabulky je kvalitnější na Přerovsku,“ hodnotí kouč Hustopečí obě soutěže a chce mít porovnání. „Budeme hrát čtyři zápasy v rámci přípravy na umělce ve Valmezu a chceme se utkávat s valašskými týmy. Už se nám třeba ozvalo Ústí u Vsetína. Dále budeme mít v březnu soustředění a dva zápasy s týmy 1. B třídy kolem Bystřice pod Hostýnem,“ dodává k plánům na zimu Metoděj Nejedlý.