Fotbalisté Branek i probíhající sezonu potvrzují rapidní vzestup a jejich postavení v tabulce III. třídy již není jen šilháním po případném postupu do okresního přeboru. Tým trenéra Simona Kocmana může svou kvalitou a perspektivou směle bojovat o jedno ze dvou postupových míst do vyšší soutěže. 

Trenér Simon Kocman poskládal za poslední dvě necelé sezony v Brankách velmi zajímavý a hlavně perspektivní tým. K tomuto tvrzení nás opravňuje fakt, kolik je v kádru hráčů mezi 20 a 25 lety.

No posuďte sami:

Tomáš Kopřiva, Daniel Váhala, Daniel Vepřek, Jan Kovář, Dalibor Ševčík, Alois Szabo, Patrik Vepřek, Radim Stolař, Petr Koleček, Jakub Novosad, Dominik Džobák, Jiří Feix, Adam Reisskup, Patrik Hrabovský.

Vyjeli jsme si náhodně sestavu na domácí šlágr s Lačnovem, který sice Branky prohrály 2:5, ale v jeho základu nastoupili devět hráčů mladších 25 let. Jen brankář Radim Kovář (1979) a nesmrtelný veterán Pavel Juršťák (1977) kazí tento velmi sympatický průměr.

Branky to mají velmi dobře poskládané. Pokud vydrží elán jak trenéru Kocmanovi, tak hlavně jeho mladým svěřencům, mohou být Branky jednou z největších komet valašského fotbalu.