Liptál nepatří historicky, zázemím a kvalitou ani do IV. třídy, ani do III. třídy. Konečně se loni tým vydrápal z fotbalového pralesa a ve III. třídě potvrzuje, že vzestup by nemusel být konečný. V krátkém horizontu by se Liptál měl vrátit do okresního přeboru. Pracuje se na tom dobře. 

Z III. třídy postupují dva a Liptál je po podzimu jako nováček soutěže na 4. místě s bodovou ztrátou na druhé Branky. Více než hratelná pozice. Liptál našel po častým změnách trenérů stálici v podobě Vladimíra Gerži. V klubu pracují spolehliví lidé jako nestor valašské kopané Karel Březáček, hrající vedoucí mužstva Roman Polách nebo předseda Milan Daňa. Areál se opravil, tréninkových ploch neubylo.

Tým tvořený dvěma generacemi se stmelil. Matoška, Havel, Zgarba, Daňa, Matějů, Šimara, Urban, Křenek, Polách na jedené straně velezkušených a na druhé perspektiva mladíků Navrátil, Stodůlka, Poslušný, Bukáček, Obadal, Mrnuštík, Golaň.

Poskládané to je dobře. Asi by to chtěli v případě vážných myšlenek nějakého rozdílového hráče do okresního přeboru, ale to co před časem v Liptále nefungovalo, nyní šlape na jedničku. Dobrý přístup a jeden provaz. Tak ať ti Liptě vydrží co nejdéle!