Byl to velký otazník, když po uplynulé sezoně opustil lavičku Kladerub zkušený trenér Metoděj Nejedlý. Nový trenér nepřišel, a tak se čekalo, jak se parta v Kladerubech stmelí sama a bude se jí v novém ročníku III. třídy dařit. 

Je z toho nakonec šesté místo. Velice slušný počin. V Kladerubech zatím zjistili, že trenéra asi nepotřebují. Parta funguje, chuť je a výsledky přišly. Výkladní skříní je senzační výhra 1:0 na půdě vedoucích Huslenek. Tým je sehraný, každý se v partě perfektně zná. Brankář Tomáše Gerla plnil povinnou roli vedoucího mužstva. Martin Škařupa byl jako správný kapitán opravdovým tahounem. Mezi nejzkušenější hráče patří Petr Martinák a Tomáš Herman.

A pozor! Kladeruby sevřené v regionu Choryní, Kelčí a dalšími mají velmi silnou mladou a střední generaci hráčů, takže týmu tzv. brzy jen tak nedojde, pokud zůstane pohromadě. Šnajdr, Klvaňa, Ordán, Pitrun, Pelc, Foukal, Hrbáček nebo Hadaš. Tito hráči se rozhodně do fotbalového důchodu nechystají.

Otázkou je, zda to Kladerubům půjde dál tak slušně i bez trenéra nebo přece jen tento zajímavý tým někdo povede. III. třída neklade takovou nutnost kouče, hlavně, když to „zelené“ baví.