Jejich neslavný rekord nulového zisku a všech třinácti proher v jarní části loňské sezony okresního přeboru těžko hned tak někdo překoná, ale co bylo, bylo. Fotbalisté Huslenek jsou opět na vzestupu a míří raketovým tempem zpět z III. třídy. 

Všechno zlé je k něčemu dobré. Huslenky nehrály již na jaře skoro jako jistý sestupující špatný fotbal. Dobrý herní projev, však nepřetavily v body. V létě zůstal u kvalitně rozdělané práce trenér David Pisklák a po zkušebním roku pokračovalo v nejnižší třídě také béčko. Zdá se to být nelogické, aby vedle sebe ve dvou nejnižších soutěžích působily dva dospělé týmy, ale v Huslenkách to má opodstatnění, hlavu a patu.

Zrušený dorost, mladí kluci přešli do rezervy a mohou vyvinout snahu se dostat do prvního týmu. Společná příprava, kdy se mladí učí od těch zkušených. Trénink je vždy dobře obsazený a ve velkém počtu hráčů má smysl. Do Huslenek přicházejí kvalitní hráči, kteří zde zapouštějí kořeny jako Vráblík nebo Starec. A to kdyby se z Hovězí ještě vrátil Slováček…

Huslenky začaly od nuly a podzimem projely jako nůž máslem. Že jsou hlavním favoritem na postup, o tom není pochyb. Jen senzačně Kladeruby a pak ve šlágru Lačnov dokázali vyzrát na soubor Davida Piskláka. Jelikož postupují dva, Huslenky se vrátí do okresního přeboru.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Huslenky jsou příkladem toho, že z chyb se klub dokáže poučit a dívá se dopředu nejen na jednu sezonu. A o to větší to zaslouží poklonu v případě toho, v jak silném fotbalovém regionu se klub nachází.