Po konci uplynulé sezony opustil defenzivní záložník Martin Bolcek Rožnov a spolu s Rostislavem Žitníkem posílili přes kopec Frenštát, kde prožili vynikající podzim a budou na jaře hrát o postup do divize. Martin Bolcek je v novém klubu nadmíru spokojený. 

Jak se zrodil Váš přestup z Rožnova do Frenštátu? 

Oslovil mne přes spoluhráče Rosťu Žitníka manažer František Mikulenka. Sedli jsme si a jednali. Zalíbila se mi vize Frenštátu a jelikož na jaře minulé sezony to v Rožnově nefungovalo, rozhodl jsem se pro přestup.

Na podzim jste ve Frenštátu prožil výbornou první polovinu sezony…

Hrál jsem všechny zápasy kromě dvou, kdy jsem byl na dovolené. I když jsem v Rožnově byl zvyklý na post středního záložníka, ve Frenštátě jsem si vedle Rosti Žitníka zahrál stopera. Občas jsem na tomto postu v Rožnově zaskakoval, ale jelikož ve Frenštátě je více záložníků než obránců, šel jsem do obrany.

Má Frenštát na postup do divize? 

Pokud se tu minimálně udrží podzimní kádr, tak stoprocentně. Pořádně zabereme v přípravě a to bude dobrý základ pro těžké jaro.

Sledujete Rožnov? 

Byl jsem osobně jen na jednom utkání. Doufám, že se klub stabilizuje, kluci se dají dohromady. Rožnov jako město nesmí hrát třeba tak nízkou soutěž jako je 1. B třída a snad se brzy vrátí do krajského přeboru.