Skvělý podzim prožil se svým týmem z Frenštátu v Moravskoslezském krajském přeboru zkušený manažer František Mikulenka. Tým je na prvním místě s čtyřbodovým náskokem, pracuje na posílení a kvalitou míří do divize. 

„Prohráli jsme jen dvakrát. V Petrovicích jsme měli tlak, ale soupeř tam jen zakopával balóny. Pořád se nehrálo a pak jsme dostali smolnou branku. 1:0 jsme prohráli v Českém Těšíně, kde jsme neproměňovali šance. Jinak jsme měli skvělou sérii. Prohrát může každý, ale podzim byl vydařený. Na jaře bude naším největším soupeře asi Polanka nad Odrou,“ hodnotí podzim František Mikulenka.

„Kádr na divizi pomalu skládáme. Zásadní hráči by nás neměli opustit. Máme dlouhodobě vyhlédnuté tři posily a doufám, že nyní v zimě do Frenštátu dorazí,“ doufá v posílení zkušený manažer, kterému prochází rukama mnoho valašských hráčů. „Lukáš Blabla si vybojoval post jedničky, s kolegou Radomírem Šimarou jsou výborní parťáci. Není tam žádný problém. Měli jsme tady ještě Jakubíka z Juřinky, ale ten se v přípravném utkání v létě s VKK zranil a pro jaro s jeho službami nepočítáme. Rožnovská dvojice Žitník, Bolcek zapadla skvěle a rozuměli si náramně vedle sebe na stoperském postu. Velká škoda byla Mohammada Rezdara, s kterým jsme lítali po doktorech a zjišťovali, co má se stehenním svalem. Nic závažného se tam nepotvrdilo a pro jaro s ním počítáme,“ hodnotí Mikulenka valašské fotbalisty.

A přibudou do Frenštátu další? „Jakub Mičkal už nechce hrát vyšší soutěž a uvidíme, jestli setrvá na Hutisku nebo půjde jinam. Sledujeme na Valašsku hlavně mladé hráče, kterým bychom chtěli dát ve vyšší soutěži šanci, nyní se jedná o třech jménech, které bych nechtěl zatím prozrazovat,“ vysvětluje manažer František Mikulenka, který stál před léty za mimořádným vzestupem fotbalu na Hutisku. Mohla by se tato vazba třeba obnovit hráčskou pomocí zachraňujícímu se týmu 1. B třídy v čele s brankářem, kterého Hutisko potřebuje? „Vše je otázkou jednání,“ dodává šibalsky František Mikulenka.