Před sezonou dali fotbalisté Horní Bečvy dohromady nejlepší tým za poslední roky. Jenže některým věcem ve fotbale neporučíš. I tak je ale kvalitní tým stále jedním z aspirantů na postup. Podzim jsme zhodnotili s oporou týmu a členem vedením klubu Pavlem Romanem. 

5. místo

Ano, mohli jsme být výše, ale zranil se Filip Zetocha, jeho bratr Martin kvůli karetnímu trestu a zranění také neodehrál dost zápasů. Já jsem chyběl čtyři zápasy a doma jsme hodně ztráceli. Tradičně nám neseděla Valašská Bystřice, podcenili jsme Lhotu u Vsetína a po boji neporazili Krhovou. Venku to tak špatné nebylo, i když třeba Zašová se na nás velmi dobře překvapila. Nebyli jsme tolik produktivní.

Podzimní hvězdy

Skvělá podzim odehráli Tomáš Vaníček, který se před sezonou posunul do útoku a dával branky. A dále Jakub Vašut, ve velké formě hrající krajní ofenzivní hráč.

Obrana

Tam byl problém, že jsme vynuceně měnili složení. Málo mohl hrát Mydlo, střídali se tam já, Dobeš, Berka, Řezáč a další. Stálé složení obrany se prostě nenašlo, ani nemohlo najít.

Jakub Jurka

Tady bych chtěl nejprve poděkovat vám, Valašskému fotbalu, že jste nám na trochu pozapomenutého a velmi kvalitního brankáře dali tip. Dále děkujeme Prostřední Bečvě a Zubří za vstřícnost. Kuba byl oporou. Zalíbilo se mu u nás a chtěl by zůstat i pro jaro. Rádi budeme mít s Kryštofem Jalůvkou dva kvalitní brankáře.

Mladíci Maceček, Macura, Juřík a Řezáč

Maceček byl zraněný, pak se postupně vrátil. Macura se hodně líbil trenérovi Dohňanskému a je v něm velký potenciál. Juřík byl naším žolíkem a rozhodl i zápas s Jarcovou a Řezáč až na jedno utkání ve svém křestu ohněm obstál na výbornou.

Zkušení Roman, Mydlo, Berka, Grenar, Ondruch a co Strkáč? 

Strkáč přišel z Rožnova. Postupně začal pravidelně trénovat, zapadl mezi nás a nakonec se objevil i v základní sestavě. Fajn posila.

Konkurence

My jsme se snažili hrát styl trenéra Dohňanského, být dominantní na míči, diktovat tempo hry a vytvářet šance. Nepřehrál nás nikdo, ale musím říct, že když je Zubří kompletní s Drdou a bratry Raždíky, tak je velmi silné. Dobrá je i Krhová v čele se střelcem Blažkem, aleje to vše hratelné.

Trenér Dohňanský

Jsme velmi rádi, že jsme se s ním dohodli na spolupráci i pro jarní část sezony.

Cíl

Nějak my starší kluci cítíme i s ohledem na to, že nebudeme hrát fotbal věčně, že nastal čas udělat pro Horní Bečvu úspěch, i když já osobně nyní vidím jako atraktivnější okresní přebor než 1. B třídu. O první místo se budeme rvát.