Po sestupu z 1. B třídy byli první polovinu podzimu ve Lhotě u Vsetína v šoku z toho, jak náročná soutěž je okresní přebor. Pak zkušení hráči bouchli do stolu a najednou se to zlomilo. Přišly výhry ve druhé polovině podzimu a fotbal na Lhotě zase bavil. Více o podzimu s předsedou klubu Petrem Orságem. 

Adaptace na okresní přebor

Přesvědčili jsme se, že okresní přebor není jednoduchá soutěž. Je to hodně vyrovnané, pár týmů má na 1. B třídu. My jsme navíc rok, dva byli zvyklí jenom prohrávat a to se člověk rychle naučí. Dva roky byla u nás ponorka.

Zeťák a spol. bouchli do stolu

Když nám to nešlo, Ondra Zeťák a další zkušení hráči řekli, že se musíme kousnout, nebo to můžeme zabalit, že takový fotbal nás nemůže bavit. Najednou přišlo uvolnění, bylo to v hlavách. Kluci začali chtít a přišly výsledky.

7. místo

To odpovídá, protože my jsme se vrátili s kádrem na úroveň toho, kdy jsme hráli konec 1. B třídy. Posilování kádru je vždy padesát na padesát. Bratři Sukupové nechodili pravidelně. David Dajčar jako univerzál měl problémy s kolenem, nemohl do pole, tak asi alespoň přehazoval směny v práci, aby nám pomohl v brance, než se vrátil potrestaný Florián. Jeho bratr Martin přišel s visačkou nejlepšího střelce IV. třídy, ale přesvědčil se, že okresní přebor je o něčem jiném. Je to gólový hráč, ale zároveň velmi pracovně vytížený a to mu komplikovalo situaci.

Fotbal jako zábava

Chtěli jsme se po dlouhé době fotbalem zase bavit a druhá půlka podzimu nám vyšla. Měli jsme to tak nastavené, že prostě chceme mít z toho radost, nebýt zranění a vyhrávat. Máme tam dva velezkušené hráče Zeťáka s Juřicou, Zgarba je střední generace a za ním již máme dravé mladé kluky, co chtějí trénovat a za Lhotu odvádět kvalitní výkony jako Doležal, Vráblík, Jakubo nebo Blažek. V trendu druhé poloviny podzimu bychom chtěli pokračovat na jaře.