Fotbalisté Jarcové v okresním přeboru rok co rok rostli a letos měli s perspektivním kádrem konečně proniknout do nejlepší společnosti soutěže. Opak je pravdou. Svěřenci Martina Bártka prožili bídný podzim a na jaře budou bojovat o záchranu. 

V týmu Jarcové se na podzim vystřídali čtyři brankáři – Libor Santovják, Michal Volek, David Kovář a Roman Potsch. V prvních třech kolech se dokonce střídala prvně jmenovaná trojice po jednom zápase. Nakonec odchytal Volek 6 zápasů, Santovják 5, Kovář s Potschem po jednom.

Tři etapy výsledků můžeme vnímat na podzimních výkonech Jarcové.

Série první – 4 porážky v řadě – Dolní Bečva, Krhová, Ústí u Vsetína a Lhota u Vsetína.

Série druhá – 3 výhry v řadě – Zašová, Bynina, Hošťálková

Série třetí – pět porážek – Horní Bečva, Valašská Bystřice, Jablůnka, Střítež a Zubří a pouze jedna výhra – SD Nový Hrozenkov /VKK B.

Největší porážkou byl debakl od Stříteže 1:8.

Jarcová není sestupový tým, co se ale v jejím týmu děje, je pouze otázkou dohad. Telefon trenéra Martina Bártka celý podzim mlčel a kontakt nám nikdo z klubu na slušné vyzvání neposkytl.

Asi je něco shnilého ve státě dánském. Nezbývá než Jarcové popřát, ať se jí na jaře daří a ukáže, ze tento podzim byl jen oddechovým časem, a že fotbal hrát tento kdysi perspektivní tým umí.