Loni s 31 přesnými zásahy kraloval střelcům okresního přeboru Vsetín. Letos se zatím trefil jedenáctkrát a na ty nejlepší ztrácí. Není však všem dnům konec. Kanonýr Valašské Bystřici Jakub Vrábel naposledy sestřelil hattrickem Ústí a jeho tým vyhrál doma 5:1. Jak hodnotíte současné osmé místo Valašské Bystřice těsně před závěrem podzimu?
Není to špatné vzhledem k tomu, kolik máme zraněných. Chybí nám tři klíčoví obránci Josef Majer, Filip Křiva a můj bratr Jiří Vrábel. Je pravdou, že kdybychom byli kompletní, byl bych z osmého místa zklamaný a chtěl mířit výše.
V létě se u týmu vyměnili brankáři. Jaký je přínos Martina Majera?
Martin nám chytne v každém utkání čtyři až pět tutovek soupeře. V Krhové dal dokonce i branku. Na Horní Bečvě nám vychytal remízu, a tak bych mohl pokračovat. Je to obrovská jistota.
Jak vnímáte upadající tréninkovou morálku týmu, která se podepisuje na výsledcích?
Začali jsme tradičně s nadšením. Musím říct, že je to jako loni. Zase nás zlomila porážka v Zubří a od té doby přístup hráčů se výrazně zhoršil.
Přitom týmu chybí klasický trenér, ale bývalý hráč Radomír Vlček ho skvěle nahradil že?
Radek měl a má skvělé tréninky. Běháme, je sranda, pracujeme s míčem a pak vyjde čas i na bago. Jenže jak není dostatečný počet hráčů, tak i on by se mohl rozkrájet a není to k ničemu.
Loni jste kraloval střelcům okresního přeboru. Jakou formu cítíte letos?
Mám jedenáct branek. Cílem je, abych dal po podzimu 15 a byl na půli cesty k tomu, abych se po konci sezony dostal k 31 brankám z loňska. Na prvního Martina Blažka z Krhové zatím ztrácím sedm zásahů.
Teď přišel první letošní hattrick proti Ústí. Jak to tam napadalo?
Dali jsme brzkou branku. Oni pak hráli, byli aktivní, ale všechny nakopávané míče jim sesbíral v brance Martin Majer nebo lapil jejich šance. Ve druhém poločase to soupeř otevřel a v obraně byli hodně prostupní. Dal jsem pět branek a ještě dvakrát nastřelil tyčku soupeřovy branky.
Jaká bude odměna na závěrečnou do kabiny?