Valašská fotbalová akademie Zašová s významnou podporou firmy ROBE lighting připravila zejména pro děti a milovníky mládežnického fotbalu krásný vstup do nového školního roku v podobě sportovních aktivit pro každého.

V sobotu 1.9.2018 uspořádala turnaj pro 24 týmů ročníku 2007 v čele s AC Sparta Praha, SK Sigma Olomouc a Spartak Trnava. Na 4 hřištích proběhlo 99 utkání za účasti téměř 400 dětí.

V pondělí 3.9.208 nabídla všem kluků z Valašska otevřený trénink s bývalým reprezentantem Martinem Kotůlkem pod hlavičkou RFA Olomouc.

Ve středu 5.9.2018 ukázala VFA svůj náborový trénink pro přípravky a školičku.

V pátek 7.9.2018 proběhl trénink VFA s SK Slavia Praha. Všechny tréninky byly otevřené, tj. přístupné rodičům, trenérům, dětem z celého Valašska, aby se mohli na vlastní kůži přesvědčit, že ligoví trenéři i trenéři VFA trénují stejně. Se stejnou láskou k dětem a touhou po jejich rozvoji, aby jednou dosáhli svých sportovních i životních snů

V sobotu 8.9.2018 do Zašové zavítalo tentokrát 36 týmů z Česka, Moravy a Slovenska na MEGAfestival fotbalu ROBE X-Games pro děti mladší 9 let. Na 6 hřištích zorganizovala VFA kvalitní turnaj, na němž se představily naděje příští fotbalové generace.

VFA pořádala premiérově tento festival unikátního formátu, za účasti špičkových týmů jako jsou například SK Slavia Praha, ŠK Slovan Bratislava, SK Sigma Olomouc, FC Fastav Zlín, 1. FC Slovácko, MFK Vítkovice, MFK Karviná, Football Tallent Academy Praha, AS Trenčín, alei fotbalových nadějí z Valašska. VFA dala možnost zahrát si tento turnaj i dětem z okolních klubů a posílit tak myšlenku VFA – žádné přestupy, žádné závazky. Nakonec VFA sama do turnaje složila tři týmy, což jen potvrzuje jejich dobrou práci s mládeží. V 180 vzájemných zápasech si fotbalové naděje od 8 do 17 hodin vyzkoušely,co umí a v čem jsou lepší jejich soupeři.

V době turnaje probíhal také na 2 speciálních travnatých hřištích s mantinely UHER festival, což je akce VFA, kterou umožňuje jakémukoliv dítěti ročníku 2012 a mladší přijít a zahrát si si fotbal. Jen tak. Bez příslušnosti ke klubu nebo týmu.

Oba festivaly 8.9.2018 byly vedeny moderním trendem mládežnického fotbalu a nebyly o pohárech a umístění týmů, ale o radosti z fotbalu a individuálních výkonech v pohodovém prostředí, kterého se zúčastnilo opět přes 400 dětí.

Mimo fotbalové boje byl turnaj skvěle zabezpečen z pohledu bohatého občerstvení, maskota turnaje, ale i online výsledky jednotlivých zápasů.

Největší odměnou pro organizátory ROBE Valašského týdne fotbalu byla radost dětí z pohybu, dárků i atmosféry na hřišti v Zašové. Fotbalem na hřišti však akce nekončila. Svůj lidský rozměr tento turnaj nabídl formou sbírky pro HOSPIC ve Valašském Meziříčí v podobě charitativní SMS dražby signovaných dresů ligových klubů. Celkový výtěžek z aukce , která probíhala po celý Týden valašského fotbalu, je přes 5.000 Kč. VFA společně se svými hráči předá dar zástupcům hospicu CITADELA v průběhu podzimu.

Valašská fotbalová akademie potvrdila, že umí dělat krásné sportovní akce pro děti, což dali najevo návštěvníci obou turnajů a otevřených tréninků nejen potleskem pro organizační tým rodičů, ale také slovy uznání v mailech po akci. VFA se daří trpělivě budovat v Zašové fotbalové centrum inspirace pro valašské naděje. V akademii je vítán každý, kdo se chce učit hrát fotbal. A to bez přestupů. Bez závazků. Čistá inspirace fotbalem.

Děkujeme za podporu všem sponzorům a partnerům této mimořádné týdenní akce pro téměř 1.000 děti a fanoušky mládežnického fotbalu a to zejména : panu Petřekovi z ROBE Lightning, Martě Černé z ŠKODA Financal services, Radkovi Masaříkovi z DEZA a.s., Jiljímu Kubrickému a Marcele Janišové z obce Zašová, výboru klubu SK Zašová 1926, panu Krčmářovi z ZŠ Zašová a zástupcům firem Uzeniny Váhala, CABOT, REMAK, UHER COMPANY, NAdace Synot, Janek, Bonusia, Autocentrum Lukáš, AED, EP Rožnov, CEP, Reality Kocourek, Zlínský kraj, OFS Vsetín, KFS Zlín, Vakuum Servis, Pálenice u Šneka, Pohostinství U Václava Zašová, a MIVES – výstavba plynovodů.