Bohatou a zajímavou hráčskou a trenérskou kariéru má za sebou letní posila Byniny útočník Michal Vala. 

S fotbalem začínal na Hutisku, po mladších žácích spojil nadlouho svůj fotbalový osud s Valašským Meziříčím. „Hrál jsem tam až do odchodu na vysokou školu. Za muže to bylo chvíli za béčko. Ve Valmezu jsem trénoval krajský přebor žáků, divizi dorostu,“ říká Michal Vala.

Vala pak působil tři roky u mládeže ve Stříteži, do Valmezu se vrátil na půl roku, kdy vedl kategorii U 13 při založení Sportovního centra mládeže. Do Byniny se vrací podruhé. „Už jsem tam tři sezony hrál, když jsem si hraní prokládal s trénováním. Vracím se nyní po delší pauze. Loni jsem to zkusil za Hodslavice, ale na podzim jsem kvůli svalovému zranění sehrál jen pár zápasů,“ pokračuje útočník Byniny.

Michalu Valovi se zadařilo v přípravě, kdy dal hattrick Brankám, ale vzhledem k časově náročné práci nastoupil za Byninu v mistrovském utkání nové sezony až nyní doma v nevydařeném utkání proti Jarcové. „Vyšlo to až nyní. Snad budu mít nyní více času o víkendu. Chtěl bych Bynině nějakou tou brankou pomoct k nahrání co nejvíce bodů. Jarcová byla lepším a hlavně běhavějším týmem. Nezříkám se do budoucna ani trénování, ale to jen v případě, že to půjde skloubit časově s prací, což v současné době nejde,“ dodává Michal Vala.