Odchovanec Juřinky Maritn Šindelek je o tři o roky mladší než jeho bratr Jiří. Oba prošli všemi týmy na Juřince, oba odešli do Brna. Martin se nyní vrací do valašského fotbalu jako posila Krhové. 

„Jsem vděčný trenéru Musialovi, že si mě tehdy vytáhl již v šestnácti letech do prvního týmu Juřinky. Pak jsem hrál za muže pod trenéry Veselým, Hlavicou nebo Príkazkým a nakonec pod Pavlem Vaiglem. Byly tam i odbočky do dorostu Valmezu nebo do Loučky, která tehdy hrála ještě 1. B třídu,“ vrací se do minulosti Martin Šindelek.

Martin platil vždy spíše na defenzivního hráče, kdežto jeho starší bratr Jiří byl rozeným střelcem. „Pod trenérem Vaiglem jsem hrál více ne jaře než na podzim, protože jsem byl zraněný, tu postupovou sezonu do krajského přeboru. Pak mne brácha zlanařil do Rajhradic u Brna, kde jsme hráli 1. A třídu. Bráchovi se tam líbilo, mi moc ne. Asi proto, že brácha je policista a v týmu jich byla většina. Brácha toho pak loni moc neodehrál pro problémy s kolenem,“ pokračuje i trochou humoru Martin Šindelek.

Šindelek má nyní hodně pracovní agendy na Valašsku a to také pomohlo k jeho návratu na naše trávníky. „Navnadil mne Dan Vavřík z Juřinky na Nočním turnaji v Loučce. Získal jsem chuť. Pak jsme seděli s Dominikem Volkem ve Valmezu v hospodě a vedle seděli kluci z Krhové. Dostali jsme tam laso a šli jsme do Jiskry oba. Jsem překvapený, jak dobrý kádr máme. Nyní jsme sice zbytečně ztratili dva zápasy s Dolní Bečvou a Zubřím, ale myslím si, že máme na to být v popředí tabulky,“ dodává spokojený Martin Šindelek.

krhova

Martin Šindelek na týmovce Krhové v dolní řadě třetí zprava.

Publikováno se svolením Milana Kleindorfa.