Valašský sportovní obojživelník Michal Žák prožívá vydařený podzim jako hokejový obránce druholigových Bobrů, a také jako opora fotbalistů Krhové v okresním přeboru. S oběma týmy míří co nejvýše. S oběma sporty začínal Michal Žák současně. „V hokeji to bylo v Novém Jičíně, pak jsem šel na Vsetín, byl v juniorce Vítkovic a nakonec zase před příchodem do Valmezu na Vsetíně. S fotbalem jsem začínal v Jasenici. Hrál jsem rok, ale moc mi to nešlo. Pak klub zanikl. Když se Jasenice na krátký čas vrátila na fotbalovou mapu, šel jsem opět hrát. Pak jsem přešel do Krhové. Hrál za rezervu a poté i za první tým,“ popisuje své začátky u obou sportů Michal Žák.
Fotbalově pokračoval z Krhové do Lhotky. „Trénoval tam můj strýc Ladislav Šebesta a spolu s prezidentem klubu Arnoštem Pavelkou o mne hodně stáli. Škoda, že jsme loni sestoupili z okresního přeboru a tým se rozpadl. Když jsme na jaře hráli doma proti Krhové a prohráli jsme, bylo jasné, že na devadesát procent sestoupíme. Již po zápase jsem dostal nabídku z vedení Krhové Vladislava Grygaříka a já jsem se rozhodl, že se vrátím tam, kde to dobře znám a mám kamarády i mimo hřiště, tedy do Krhové,“ říká Žák ke svému návratu do Jiskry.
Hokejově podepsal na probíhající sezonu kontrakt ve Valmezu. „Neměl bych na Vsetíně takové herní vytížení. S Valmezem mám dohodu, že v případě dobré nabídky, mohu během sezony odejít. Rád bych si ještě zahrál první ligu,“ hlásí zkušený obránce.
Tréninky obou sportů se mu kryjí. Na ty fotbalové nezbývá čas. „Je to hodně nabité. Jsem rád, že hraji na ambiciózní týmy. S Krhovou se chceme prát o postup, tým je výborně složený, s Bobry bychom chtěli co z nejlepší pozice do play – off,“ dodává k plánům letošní sezony Michal Žák.