K fotbalu a tomu valašskému zvlášť, patří emoce. Jak se ale chovali někteří hráči Krhové v sobotním utkání okresního přeboru proti Zubří, to na fotbalové trávníky nepatří. Celá situace netěší ani nás, Valašský fotbal. Jiskra Krhová je naším partnerským klubem. Úzce spolupracujeme s bezvadnými lidmi, jakými jsou ve vedení bratři Grygaříci, Alois Bayer, Jaroslav Pavlica nebo Tomáš Pavlica. Super lidi jsou hráči Krhové Petr Jasoněk nebo Libor Badošek a tak bychom mohli pokračovat. Jiskra Krhová je v našich očích opravdu férový a dobře fungující klubu, který je ochoten k mnoha projektům a vstřícným krokům.

Vyjádření FC Zubří z klubového webu www.fczubri.com
Zveřejněno na Valašském fotbale se svolením předsedy klubu Roberta Jurajdy. Zveřejňujeme v plném znění vyjma popisu videa, které jsme již zveřejnili a odkazu na facebookovou komunikaci…

Ti, kteří jste nebyli na zápasu v Krhové, dovolte, aby vám bylo přiblíženo, co se tam dělo.
Uvažoval jsem, zda podobný článek sepsat, ale jelikož jsem tohle ještě nikde neviděl a nezažil (myslím tím chování domácích hráčů), musí se o takovém nevhodném chování dozvědět více lidí.
Vyvíjelo se to následovně:
Abych jen nehanil, budiž útěchou, že Krhová fotbal hrát umí a i proti nám ho hrála alespoň první poločas a vedla 2:0. Jenže jejich hráči se prezentují zákeřným stylem, kdy je vůbec nezajímá míč a jdou přímo jen po hráči a to tak, že často doslova likvidačními zákroky. Už hned ze startu zápasu zajel tvrdě oběma nohama napřed jejich hráč do našeho stopera Rendy. Následovaly zákroky zezadu na Vaška, Martina, Mirka Pšenicu – vše bez vyloučení.
Bohužel (a to je i další velké mínus zápasu) hlavní rozhodčí Křenek neměl vůbec chuť vylučovat, a když se pak na hřišti přitvrzovalo, dělal, že to nevidí. Nám se pak podařilo vyrovnat na 2:2 a to už domácí hráči těžko nesli a snažili se přitvrdit ještě víc.
Závěrečná minuta byla třešničkou na dortu a zůstává rozum stát nad tím, co domácí hráči předvedli.
Domácí hráč č. 9 Pastuszek plivl (ano, čtete správně) do tváře Vaškovi (prý za to, že se nepřiznal k rohu – tohle je vážně důvod?) no a strhla se potyčka. Jenže v ní se některá domácí individua předvedla ještě víc. Místo roztrhání hloučku jeden hráč šel Kubovi Borákovi prstem do oka a snažil se mu ho asi vypíchnout, další hned skočil a škrtil dalšího našeho hráče pod krkem, načež ještě Martin skončil v kravatě od dalšího blázna, hráče č. 8 Žáka, který se taky předváděl celý zápas. Verdikt rozhodčího? NIC. Konec zápasu a jdeme na penalty. Podotýkám, že neudělil ani žlutou kartu, nic.
V tomto zápase hráči Krhové klesli až na samotné morální dno. Tihle hráči jdou asi na hřiště s cílem někomu zničit zdraví, protože tohle, co předvedli, mi hlava nebere.
Chtěl bych ale i vyzvednout domácího hráče Jasoňka, který se jako jediný z domácích hráčů na hřišti za všechny omlouval. A taky trenéra Krhové Aloise Bayera, který takovéto chování nepodporuje. Odsuzuje ho a byl taktéž rozčarován z chování svých hráčů a dokonce uvažoval, že skončí na pozici trenéra!

Následně i někteří domácí diváci řekli, že se na tohle už dívat nepřijdou a sami označili určité domácí hráče za blázny či magory. Smutné je, že některým domácím hráčům ani nedojde, jak se zachovali.

Vyjádření hráče Krhové Michala Žáka

K fotbalu patří emoce, ale uznávám, že tohle, co se stalo v sobotu, bylo za hranou. Čtyři hráči z našeho týmu se zapletli do konfliktu, který na hřiště nepatří. Náš trenér Alois Bayer byl na nás naštvaný v první řadě za to, že jsme blbými fauly ztratili vedení 2:0 a posléze na naše chování vůči protihráčům. Já jsem si přečetl vyjádření na klubovém webu FC Zubří, našel si telefonický kontakt na Martina Pavlíčka a omluvil se mu za mé chování a konflikt, který jsme v utkání mezi sebou měli. Šťouchl jsem do něho po penaltě a držel ho při rvačce. On mou omluvu přijal. Bylo v tom hodně negativních emocí. Já osobně vnímám míru agresivity v hokeji i ve fotbale do určité míry. Nelze ale zůstat klidný, pokud soupeř hraje tak, že často simuluje, předvádí tvrdé zákroky. My jsme jim v prvním poločase přiznali rohový kop, oni ve druhém poločase ne. Všechny v Krhové nás takové chování mrzí a budeme se snažit, aby se již neopakovalo. Máme tady kvalitní tým a chtěli bychom hrát fotbal na špici. Nesmíme takovým chování zbytečně ztrácet body a poškozovat dobré jméno klubu.

Vyjádření člena vedení Jiskry Krhové Radka Grygaříka (toho času na dovolené)

Jsem znechucen tím, co naši někteří hráči předvedli, byť se jedná o jednotlivce. Krhová nikdy neměla v úmyslu hrát zákeřný fotbal a není k tomu vedena. Není to ani filozofie trenéra Aloise Bayera, který je přesným opakem tohoto vystupování. On naopak vede tým k technickému a rychlému fotbalu. Nabádá hráče, aby se zbytečnými fauly nedostávali pod tlak. Nevím, jestli mám být rád, že jsem o toho osobně nebyl, nebo spíše nerad, že jsem nemohl zasáhnout třeba z lavičky. Uvědomujeme si, že tohle do fotbalu nepatří. Budeme si muset sednout a vysvětlit hráčům pravidla fair play. Rivalita ano, ale s úctou k hráčům. Zdraví máme všichni jedno a přece se ve valašském fotbale tak trochu všichni známe. Trpí tím i přátelství, které je mimo sport. Máme z ostudy kabát a uvědomujeme si vážnost celé situace, kterou bude vedení klubu řešit.

Následně se sešlo vedení klubu a vydalo stanovisko prostřednictvím trenéra Aloise Bayera

Vše jsme si v kabině s hráči vyříkali. Je to špatná reklama pro obec a celý klub. Uvědomujeme si, že na fotbal chodí i malé děti. Kluci vše pochopili. Po některé hráče padly disciplinární tresty a projeví se to na dalším našem utkání. Zároveň bylo určeno po dobu následujících pěti zápasů, že hráč, který obdrží žlutou kartu za nesportovní chování nebo kritiku, nebude nominován k dalšímu utkání. Jsme si vědomi, že budeme pod drobnohledem rozhodčích. Snad si hráči uvědomí, že by se také mohlo stát, že časem by za nás nikdo nechtěl hrát.