Velmi zkušeného brankáře získalo před sezonou mužstvo Zubří v boji o postup z okresního přeboru Vsetín. Do klubu se vrátil Michal Barabáš a chce splatit to, co ho před léty naučili, než se vydal po jiných štacích Valašska. Michal Barabáš byl letitou oporou Rožnova v krajském přeboru, ale jaro loňské sezony tam nedokončil a načas odložil brankářské řemeslo. „Trénovali jsme v zimě ve třech lidech, z toho byli dva brankáři. To ti pak rychle klesá výkonnost, chodíš z tréninku naštvaný, nebaví tě to a sebevědomí před mistrovskými zápasy máš na nule. A taky to tak bylo. I já jsem na sobě cítil, že formu nemám a třeba 18 gólů, co jsem dostal za tři zápasy, jsem dostával třeba za půlrok. Nebylo to dobré, a tak jsem skončil předčasně,“ vrací se Barabáš ke konci dlouholetého rožnovského angažmá.
Nic neplánoval konkrétně, ale v létě ho oslovilo nově sloučené Zubří, které má v okresním přeboru Vsetín ty nejvyšší ambice. „Chci Zubří vrátit to, co mi dalo do vínku. Naučil jsem se tady hodně. Je tu super parta a jen mne mrzí, že jsem nepřemluvil z mého ročníku k návratu do fotbalu Tomáše Tichého. Na druhou stranu se vrátil Jan Pavlica, z čehož mám velkou radost. Rok až dva než završím kariéru chci tady ještě chytat,“ pochvaluje si Michal Barabáš návrat do Zubří.
Zubří sice není zatím kdovíjak suverénní, ale ambice má stále ty nejvyšší. „Máme výhodu širokého kádru, takže jsme schopni zranění, které nás trápí v úvodu sezony nahradit, ale třeba směrem dopředu citelně schází Karel Drda a až nyní se alespoň na chvíli vrátil proti Valašské Bystřici Libor Raždík. Ti dva nám chyběli v tom, že jsme soupeře nepřehráli ofenzivní produkcí. Jinak ale bojujeme a táhneme za jeden provaz. Jenom jeden příklad za všechny. Kolega brankář Tomáš Kocián umí zahrát i v poli a proti Krhové dal branku. Prostě se každý obětuje a pomáhá, kde to jde. Když budeme kompletní, věřím, že budeme bojovat o postup,“ pokračuje Barabáš, který si v posledním zápase zachytal proti jednomu ze svých bývalých klubů z Valašské Bystřice, byť se podílel na inkasované brance, Zubří vyhrálo 2:1. „Ve Valašské Bystřici jsem byl rok, taťka tam trénoval dorost a já jsem se střídal se současným brankářem Podlesí Pepou Maleňákem. Těžké utkání to moc nebylo. Měl jsem jeden zákrok a bohužel mi při jediné inkasované brance skočil míč a skončil v síti. Jinak jsme ale byli hlavně ve druhém poločase lepším celkem,“ dodává Michal Barabáš.

barabas

Publikováno se svolením Milana Kleindorfa.