Nechtějí zůstat ve fotbalovém pralese, ale na druhou stranu nevyhlašují přehnané cíle. Slavný Ajax Valašská Senice po sestupu do IV. třídy chystá novou sezonu řadu změn. Po náročné sezoně si potřebuje od fotbalu oddychnout trenér Alois Filák a na lavičce ho střídá bývalá opora Ajaxu Josef Zádrapa. Největší posilou je střelec Byniny Marek Neuberger, kterého k Valašské Senici pojí osobní vazby. „Domluvili jsme se s Byninou, že jim pomůže první dvě kola a pak zaskočí za nás od prvního zápasu,“ říká zástupce Valašské Senice František Trochta.
Ajax má za sebou první přípravný zápas, v kterém remizoval s Drnovicemi 2:2. Trefil se právě Neuberger a Tkadlec, který se vrací po dlouhodobém zranění. Po čtyřech letech by mohl dres Ajaxu obléct tehdejší největší talent Tomáš Sucháček, jehož sužovaly zdravotní problémy. V neděli 12. srpna od 17 hodin hraje Ajax ve Střelné a generálku chce vyjednat 19. srpna doma s Lačnovem.
Zatím opustilo Valašskou Senici trio slovenských legionářů. „Polacký šel do Sehradic, zbylí dva Hlúbik a Hromka byli na testech v Semetíně, ale co mám zprávy, tak se nechytili a my s nimi snad začneme opět jednat,“ vysvětluje František Trochta. Na Lhotu u Vsetína odešli bratři Sukupové. V týmu zůstává velezkušený Zdeněk Filgas. Do Francovy Lhoty se vrátil Marek Kindl. Bývalý kapitán Ondřej Nosek ukončil kariéru, a jelikož je vytíženým mládežnickým trenérem Vsetína, bude připraven opravdu jenom v případě nouze.