Dnes již zkušený hráč Horní Bečvy Tomáš Vaníček zazářil v prvním kole okresního přeboru Vsetín, když se při výhře jednoho z favoritů soutěže 8:0 nad Byninou podílel čtyřmi přesnými zásahy. Odchovanec Horní Bečvy chce podobně jako celý tým odčinit špatné jaro loňské sezony, kdy Horní Bečva brzy vypadla z postupové hry. „Padla na nás nějaká deka, nešlo nám to hlavně doma. I já jsem odehrál snad nejhorší jaro, co jsem v mužích. Nastupoval jsem na postup defenzivního záložníka, ale pro novou sezonu přišla změna, která se mi zamlouvá,“ vrací se Tomáš Vaníček k loňskému jaru. „Na přípravném turnaji jsem to šel zkusit do útoku a trenér Dohňanský mne postavil na hrot i při prvním mistrovském zápase sezony. Máme nyní po příchodu Martina Zetochy z Rožnova našlapanou zálohu. Šanci dostávají i mladí hráči jako Juřík, Macura nebo Maceček. Na krajích hrají výborně Filip Zetocha s Kubou Vašutem. Lídrem týmu je právě Martin Zetocha a je jen škoda, že se nechal hned v prvním utkání s Byninou vyloučit,“ popisuje Vaníček změnu postu a své spoluhráče.
Hrotový útočník Horní Bečvě dlouhodobě chybí a možná to vypadá, že by Tomáš Vaníček mohl vytrhnout týmu trn z paty. Horní Bečva rozprášila v prvním kolem Byninu 8:0 a on dal čtyři branky. „Vesměs mi to kluci dávali jako na zlatém podnose. U druhé branky mi to dal před prázdnou branku Filip Zetocha tak jako na Euru v Portugalsku proti Holanďanům Poborský Šmicerovi. Prostě paráda. Do kabiny ale za čtyři branky alkohol nedonesu. Chceme hrát o postup a alkohol máme zakázaný,“ směje se Vaníček.
Horní Bečvu po lehkém rozjezdu, kdy Bynina nebyla vyrovnaným soupeřem, čeká těžký dvojzápas venku s dalšími favority soutěže z Hošťálkové a Zubří. „Ano, to jsou naši konkurenti. Budeme postrádat vyloučeného Martina Zetochu, ale věřím, že ho třeba Matěj Juřík nahradí. To je naše vycházející dorostenecká hvězdička. Neznám sílu týmu Lhoty u Vsetína, která spadla z 1. B třídy, ale třeba proti druhému sestupujícímu ze Zašové jsme hráli přípravu a vyhráli jsme,“ odhaduje Vaníček sílu týmů, co by se s Horní Bečvou měly pohybovat na špici okresního přeboru. „Ještě může být nebezpečná Dolní Bečva. Pokud bude mít formu Radek Růčka, rozený střelec a vydrží mu zdraví, mohou být velmi nepříjemní,“ dodává možná letošní střelecký lídr Horní Bečvy Tomáš Vaníček.

vanicek 1 v bilem (1)

Publikováno se svolením Jaroslava Čápa.