Odchovanec slavné éry rožnovského fotbalu Adam Boruta píše další zajímavou kapitolu svého fotbalového života. Na jaře poznal hořkost korupčního prostředí v českém fotbale, chtěl před ním utéct do Německa, ale nakonec bude hájit dres divizního nováčka Horky nad Jizerou. „Hned po sezoně ve Vyšehořovicích jsem jezdil trénovat do Německa, kde jsem se chtěl vrátit do tamní Landesligy a zapomenout tak na to, co jsem zažil na jaře dresu Vyšehořovic. Zjistil jsem ale, že je to vzhledem k zaměstnání časově náročné na dojíždění, trénování a hraní, takže jsem čekal na nabídku z Česka,“ říká Adam Boruta k letní přestávce, která ho po sezoně čekala.
Tu loňskou odehrál v dresu Vyšehořovic, ambiciózním týmu 1. A třídy. Jenže klub skončil neslavně. „Po tom, co nám udělali na jaře rozhodčí a my jsme pak vyfasovali tvrdé disciplinární tresty, tak se majitelé klubu rozhodli odejít, protože nechtěli dávat peníze do korupčního prostředí českého fotbalu. Klubu hrozil zánik, ale nakonec se přihlásil do nejnižší IV. třídy. Bylo jasné, že tam nebudu pokračovat,“ vrací se ke smutnému jaru zkušený střední obránce s vynikající levačkou.
A pak se ozval divizní nováček Horky nad Jizerou. „Ještě, jak jsem byl ve Vyšehořovicích, tak jsme proti nim hráli přátelský zápas. Již tehdy mne oslovili. Nakonec jsme se dohodli nyní. Do klubu přicházím s kamarádem a bývalým hráčem Baníku Ostrava a Hlučína Petrem Ondrušem. Tým tvoří odchovanci Mladé Boleslavi. Nejlepším střelcem týmu je bývalý krajní obránce Sparty Praha Radek Mynář, který hrál osm let fotbal na nejvyšší úrovni v Polsku. Z Prahy to mám dvacet minut,“ popisuje Boruta nové angažmá.
To začalo postupem v Mol Cupu přes domácí výhru nad Motorletem Praha 4:2. „V dalším kolem máme třetiligové Dobrovice. Chtěl bych postoupit a zažít zápas s prvoligovým týmem, jak se mi to podařilo, když jsem mohl hrát proti Bohemians Praha. V soutěži věřím, že budeme v klidném středu tabulky. Má přijít nějaký Argentinec a Paraguajec. Výhodou pro mne je i fakt, že asistentem hlavního trenéra je trenér, co mne vedl ve Vyšehořovicích,“ dodává slavný rožnovský odchovanec Adama Boruta, který ještě poznamenal na aktuální situaci svého mateřského klubu. „Slyšel jsem, že po postupu budou hrát jen s mladými hráči. Budou to mít těžké. Je smutné, jak velké město s takovým areálem fotbalově upadlo.“