Přinášíme rozhovor s úspěšným trenérským duem kategorie U15 Janem Žemlíkem a Milanem Chalupou.

Jak probíhala letní příprava a jak jste s ní byli spokojení?

Přípravu jsme odstartovali 16.července, kluci měli dostatek času si od nás i fotbalu odpočinout, ikdyž bychom si vsadili na to, že fotbal v různých podobách byl součástí jejich aktivního odpočinku. Hned v 1.týdnu přípravy jsme odehráli utkání v St. Pöltenu (6:1) a Trenčíně (2:3), absolvovali vítězný turnaj v Kladně, kdy ve finále jsme porazili Spartu 3:2, následoval výjezd do Mnichova, kde jsme uhráli cennou remízu 2:2 na Bayernu a v generálce na MSŽL jsme vyhráli ve zkráceném dvojzápase v Kroměříži proti tamní Slavii U-16 6:1 a 6:0. Co se týká zápasů i tréninkového procesu, tak jsme splnili plán, který jsme si stanovili. Takže myslím , že můžeme být spokojeni.

S tímto ročníkem jste byli i v minulé sezóně. Obhajujete loňský titul v Moravskoslezské lize. Jaké máte tedy letos cíle?

Ještě teď nás mrzí prohrané utkání o titul se Slavií a Petr Mašlej již v nějakém rozhovoru zmínil, že nehrát o nejvyšší příčky by bylo zklamáním a stejně to cítíme i my.

Došlo v týmu k hráčským změnám?

K určitým hráčským změnám dojde, přípravu s námi absolvovali Frébort a Levčík z Hlučína a Tomáš Maloň z FM. Maloň již v našem kádru je, přestup hráčů z Hlučína zatím nedopadl.

Co říkáte na to, že tento ročník sklízí úspěchy i v mezinárodní konfrontaci (Bayern Mnichov, AC Milán, Dynamo Kyjev)….

Úspěchy i v mezinárodní konfrontaci jsou logickým vyústěním těchto faktorů: vhodné doplnění týmu již v mladších kategoriích, za což patří díky kolegům, kteří kluky vedli před námi, pracovitost a charakter hráčů týmu a podmínkami, které nám, myslíme tím celé mládeži, vedení klubu dokázalo připravit.

Víte již nyní, jestli dojde k nějakému dalšímu prestižnímu zápasu?

Co se týká další mezinárodní konfrontace, určitě k ní dojde. Jednak se zúčastníme v říjnu zajímavě obsazeného turnaje v Zakopaném, kde bude startovat mj. Olympique Marseille nebo Leicester City a rovněž ve spolupráci s vedením klubu chystáme v zimní přípravě zahraniční trip, a to buď do Londýna nebo Německa, tak snad vše klapne a dočkáme se dalších zajímavých zápasů.

Děkuji za rozhovor a přejeme naplnění všeho, co jste si předsevzali.

Zdroj: https://mladez.fcb.cz/clanek.asp?id=Rozhovor-s-trenery-kategorie-U15-Janem-Zemlikem-a-Milane-Chalupou-1405