Ve složení okresního přeboru nastaly velké změny. Z elitní čtyřky zůstaly jen Horní Bečva a Střítež. Přibyly čtyři nové týmy – Jablůnka, Lhota u Vsetína, Zašová a Ústí. Spojil se Nový Hrozenkov s VKK B. Jablůnka pod zkušeným trenérem Milanem Gajdůškem bude spoléhat na střeleckou dvojici Horák, Čůma. S novým brankářem Kubačem bude chtít klidný střed tabulky.
Lhota u Vsetína je prvním adeptem na medailové umístění. Předpokladem kádru trenéra Martina Lukáše je dobrý zdravotní stav zkušených hráčů v čele se Zeťákem a Zgarbou. Uvidíme, jak se bude střelecky dařit posile Martinu Dajčarovi.
Valašská Bystřice pojede systém bez klasického trenéra. Do Podlesí odešel Maleňák, ale v brance nebude slabina, protože se do mateřského klubu vrátil Majer. Střelci Vrábel s Macháčkem budou tahat tým z dolní poloviny tabulky.
Zašová bude v úvodu sezony postrádat trenéra Křivu. Kádr se po sestupu spíše omladil. V brance bude mít Hadaš moře práce, zkušení hráči také zůstali. Uvidíme, jak bude záloze chybět Chlevišťan. Vypadá to na dolní polovinu tabulky.
Střítež sice přišla o Malého se Slavíkem, zatím to ale vypadá, že ostravskou kliku posílí Lušovjan, Perout, Mitáš a Bajar a vše si opět na povel vezme Dušan Janošek. Pokud se bude dařit směrem dopředu, máme tady dalšího medailového aspiranta.
Krhová sice zpátky nepřivábila Perniše, ale získala dvojici Žák, Petřek. Pokud bude ve formě Blažek, zkušenosti přidají Badošek s Jasoňkem a svoje si odehraje Pastuszek, umístění do šestého místa je reálné.
Spojené družstvo Nového Hrozenkova a VKK B může být černým koněm soutěže. Trenér Petr Uherek má dostatečně široký a kvalitní kádr a může myslet na umístění v první pětce, pokud přidá kvalitní výkony i venku.
Ústí může ambiciózním nováčkem, byť to výsledky v přípravě zatím nepotvrdily. Tým je sehraný, věkově vyvážený. Okresní přebor jeho hráči dlouho nehráli. Bude to asi chvíli trvat, než si zvyknout, ale bodový základ na záchranu tým na podzim uhraje.
Zubří je největší favorit na postup. Klub stabilizoval jeden tým. Jistotou v brance bude Barabáš, polovina kádru má zkušenosti z 1. A třídy. Pokud bude zdravý hrající předseda Jurajda a rozstřílí se Drda, bude Zubří jasný aspirant první trojky.
Výše se posune Hošťálková a to možná mezi první sedmičku. Úspěšný kádr zůstal, nastálo začíná hrát Peredarjuk, přijde druhý z bratrů Kuzníků. Trenér Petr Špaček má velmi zajímavý hráčský materiál.
Jarcová má zase zkušenější mladíky, opět Santovjáka v brance. Už se nebudeme opakovat na téma o černém koni. V Jarcové je na čase, aby kouč Martin Bártek atakoval první čtyřku.
Dolní Bečva nebude lepší než v horší polovině tabulky, pokud nezačne bodovat venku. Trenér Radek Maléř překvapuje šikovnými mladíky, jen by potřeboval ustálit sestavu. Kdo bude dalším objevem po Ostřanském, který odešel do Vigantic?
Horní Bečva je po Zubří druhým největším favoritem na postup. Někteří mladíci sice dali přednost Rožnovu. Tým ale povede nadále Dušan Dohňanský, který umí pracovat jak s mladými hráči v čele s Macečkem nebo Macurou, tak se zkušenými Mydlem, Stanislavem Ondruchem, Vaníčkem nebo Martinem Ondruchem. Navíc za bratrem Filipem dorazil Martin Zetocha a obranu vyztuží zkušený Berka.
Bynina dost oslabila. Kariéru ukončil Bartecký. Na postu trenéra skončil David Kelnar, ale při manažerském odchodu do Všechovic ještě v domovském klubu poskládal kádr, který by mohl „kousat“. Přesto to zatím vypadá na boj o udržení.