Zajímavý gólový příběh se odehrál ve víkendovém utkání okresního přeboru mezi Jablůnkou a Byninou. Domácí byli mírným favoritem zápasu, ale nakonec padli 1:3, když jim dvě branky dal jejich bývalý hráč Michal Jasný. Dvacetiletý Michal Jasný je odchovancem Valašského Meziříčí. „Hrál jsem tam od přípravky až do konce dorostu. Mými spoluhráči byli například dnes hráči Tatranu Všechovice Daniel Kelnar nebo Lukáš Bayer. Ještě jako dorostenec jsem pod trenérem Miroslavem Dočkalem nakoukl do dospělého fotbalu v Podlesí a jako střídající hráč jsem si zkusil 1. A třídu. V Podlesí se mi velmi líbilo. Jenže vstoupila do toho časově náročná práce a já jsem neměl čas na tréninky,“ říká ke svému prvnímu angažmá mezi dospělými Michal Jasný.
A tak přišla za zajímavých okolností na řadu Jablůnka. „Přestěhoval jsem se tam ke strýci a místní klub mne zlanařil. Bohužel jsem tam byl jako hráč u sestupu do III. třídy. A pak jsem změnil bydliště a přestoupil jsem do Lhotky,“ pokračuje Jasný. Ve Lhotce zažil druhé smutné období. Klub sestoupil také z okresního přeboru a navíc se odhlásil minimálně na rok ze všech soutěží. „Ve Lhotce jsem chtěl pomoct k záchraně. Byla tam super parta, ale bohužel sportovně se nedařilo. Měl jsem nabídky třeba z Jarcové nebo Juřinky. Na Juřince by to nešlo, protože nemám čas trénovat na úrovni krajského přeboru. A pak se ozval David Kelnar a jelikož mám Byninu blízko, šel jsem tam,“ popisuje Jasný svůj poslední přestup.
Silně obměněnému týmu Byniny vstup do okresního přeboru nevyšel. Prohrála na Horní Bečvě 0:8 a doma s Valašskou Bystřici 0:5. I do Jablůnky jela v roli outsidera. „Bylo nás na první poločas deset. To nás ale semklo. V prvním poločase jsme neinkasovali. Pak jsme to doplnili na jedenáct a ve druhém poločase jsme je porazili. Podařilo se mi dát dvě branky hlavou proti bývalému klubu a toho si cením. Kluky odměním nějakou lahvinkou. Snad si začneme věřit a budeme získávat body,“ dodává spokojeně hrdina Byniny Michal Jasný.