Zkušený brankář Ivo Petrnek zakotvil pro podzimní část nové sezony v Bynině. Po dvou debaklech, kdy lovil na Horní Bečvě a doma s Valašskou Bystřicí míč ze své sítě celkem ve 13 případech, si spravil s celým týmem chuť v Jablůnce, kde Bynina vyhrála 1:3. 

Jaro loňské sezony v Benfice

Původně jsem tam měl po podzimu loňské sezony skončit, ale pak za mnou přišli v zimě kluci v čele s Rendou Fröhlichem a já jsem byl k dispozici jako „záda“ mladým brankářům. Nakonec jsem odchytal dva nebo tři zápasy.

Změna původní domluvy ve Valmezu

Měl jsem zůstat v Benfice i na tuto sezonu. Jenže jsem to měl provázané s pracovním poměrem a neshodli jsme se na pokračování spolupráce. Nakonec jsem získal práci, kde se o víkendu mohu věnovat chytání a potěšila mne nabídka Byniny.

Divoký začátek v Bynině

První dva zápasy jsme vysoko prohráli. Nedorazila ani všechny slíbené posily a do Jablůnky jsme jeli v deseti. Mne chytání stále baví, ale taťka mým přesunem do Byniny nebyl nadšený. Prý je to velmi nízká soutěž. Já jsem ale v době přestupu nevěděl, že budu mít tak časově vhodnou práci, abych mohl trénovat a hrát ze Benfiku. Půl roku budu určitě v Bynině, pak se vrátím do béčka nebo půjdu jinam.

Jablůnka

Jeli jsme tam v deseti. Před zápasem jsem říkal klukům, že teď se ukáže, jestli jsme tým a odbojujeme to. Chytil jsem tam tak osm šancí a zvládli jsme to. Po zápase mne Jablůnka nabízela angažmá. Oni mne už lanařili, když byli ve III. třídě. Můj protějšek nám trochu k výhře pomohl, ale my jsme ukázali bojovnost a týmový duch. Snad to přeneseme do dalších zápasů. Já jsem si v Jablůnce poranil koleno, ale měl bych v neděli proti SD Nový Hrozenkov/VKK B nastoupit. Jen bude asi trochu problém, protože tvrdé hřiště jako asfalt, které v Bynině je, mému kolenu moc neprospěje.